Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında, Gazze'de yaşanan katliama değinmişti. Gazze katliamcısı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana Filistin coğrafyasında uyguladığı her zulmün hesabını verecektir. Bundan kaçış yok, Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum. İsrail gerçek bir orduyla karşı karşıya geldiğinde paramparça olacaktır. İsrail yönetimini böyle bir acı akıbetle karşı karşıya gelmeden aklını başına toplaması için uyarıyorum." diye konuşmuştu.

yair-netanyahu-paylaşım

ALÇAK PAYLAŞIM

Erdoğan'ın açıklamaları İsrail'de büyük rahatsızlık uyandırdı. Yaşananlar sonrasında İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, Instagram hesabından "Free Kurdistan" (Özgür Kürdistan)  paylaşımında bulundu. Netanyahu'nun oğlu Yair'in paylaşımında İKBY'nin bayrağını kullanması ise dikkatlerden kaçmadı.

GASAM'dan Pakistan seçimleri değerlendirmesi: Her şeye rağmen demokratik süreç var GASAM'dan Pakistan seçimleri değerlendirmesi: Her şeye rağmen demokratik süreç var

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim'de kapsamlı saldırı düzenledi. Terör devleti İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere 17 bin 700 Filistinli öldü. Enkaz altında ise binlerce ölü olduğu belirtiliyor.

Editör: Ela Duyar