TİSK Yönetim Kuruluş Başkanı Özgür Burak Akkol'un biyografisi bilgileri, özgeçmişi merak ediliyor. Akkol'un mesleki kariyeri ve kişisel bilgileri araştırılıyor. Peki,Özgür Burak Akkol kimdir, aslen nereli? TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol hangi görevlerde bulundu? İşte kısaca bilgiler...

Özgür Burak Akkol kimdir, aslen nereli? TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol hangi görevlerde bulundu?

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol 1982 yılında dünyaya geldi.

Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Özgür Burak Akkol, 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesini aldı.

Akkol, profesyonel iş hayatını sürdürürken Harvard Business School ile Columbia Üniversitesi’ndeki Yönetici ve Lider Geliştirme programlarından, Columbia Business School ve London Business School’da Global Executive MBA’den mezun oldu.

Sultangazi'de doğal gaz patlaması! Ekipler bölgeye sevk edildi Sultangazi'de doğal gaz patlaması! Ekipler bölgeye sevk edildi

İş hayatına 2001 yılında ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başladı.

Yurt dışı deneyimi sonrasında Türkiye’ye dönen Özgür Burak Akkol, Koç Holding’e 2003 yılında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak katıldı, 2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalıştı.

2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında ise Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü görevlerinde bulundu. 

2014-2021 yılları arasında Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü, 2021-2022 arasında ise İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı olarak görev yapan Akkol, Nisan 2022'den itibaren görevine Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı olarak devam ediyor. 

TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten Akkol, TİSK’i temsilen İŞKUR Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor. Akkol Otokoç Otomotiv ve Türk Traktör şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alıyor.

Editör: Vildan A.