Azerbaycan ziyareti dönüşü olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen helikopterde hayatını kaybettiği belirlenen İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile ilgili gündem yaratacak bir iddia ortaya atıldı.

HIZLI ADIMLARLA BÖLGEDEN UZAKLAŞTI
Helikopter enkazının yerini tespit etmek için gönderilen drone ile kaydedilen görüntülerde kazanın oluştuğu bölgeden hızlı adımlarla bir kişinin uzaklaştığı görüldü.

Reis61

FRANSIZ TELEVİZYONUNDAN OLAY İDDİA
Servis edilen videodaki hareketlilik suikast iddialarına neden olurken, Fransız televizyonu Kanal I24'ün canlı yayında verdiği bir detay ses getirdi.

"PİLOT MOSSAD AJANI"
Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopterin pilotu Eli Kopter'in Mossad ajanı olduğunu öne süren Fransız kanalı, olayın arkasında İsrail'in olduğunu ima etti.

İsrail, Gazze'nin Refah Sınır Kapısı'nı tamamen yıktı İsrail, Gazze'nin Refah Sınır Kapısı'nı tamamen yıktı

MOSSAD'DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM!
İran liderinin de hayatını kaybettiği helikopter kazası, 'Suikast mi kaza mı?' sorularını da beraberinde getirdi. İran'ın İsrail ile uzun süredir yaşadığı gerginlikler de suikast ihtimalini gündeme getirirken İsrail istihbarat servisi MOSSAD'dan dikkat çeken paylaşım geldi. İbrahim Reisi'nin videosunu paylaşan MOSSAD, 'The End' (Son) yazarak ölüm haberini duyurdu.

Reis99

İsrail ordusunun eski istihbarat şefi Aharon Zeevi Farkash ise İsrail basınına yaptığı açıklamada;
“Reisi’den daha kötü birini bulmak çok zor. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin ölümünün çok bir etkisi olacağını düşünmüyorum” dedi.

İran hükümeti ise yaşanan acı hadisenin kaza mı suikast mi olduğunu araştırdıklarını duyurdu.

Editör: Nusret Odabaş