31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir süre kala partiler adaylarını tanıttı. Belediye başkan adaylarının hazırlıkları son sürat devam ediyor. Peki Sarıyer belediye başkan adayları kimler? Sarıyer belediye başkan adayları nereli, kaç yaşında? İşte detaylar...

Karabük'te 17 seçmenli köyün yeni muhtarı kadın oldu Karabük'te 17 seçmenli köyün yeni muhtarı kadın oldu

Hüseyin Coşkun

AK PARTİ SARIYER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN COŞKUN KİMDİR?

Hüseyin Coşkun, 1979 yılında Sarıyer'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sarıyer'de tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.
Hüseyin Coşkun, siyasete 2003 yılında AKP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak adım attı. 2009-2012 yılları arasında AKP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi. Coşkun, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çevre ve enerji komisyonu üyeliği ile Sarıyer Belediyesi'nde İmar Komisyonu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Sosyal ve siyasi anlamda Sarıyer'e hakim olan Coşkun, bir dönem Sarıyer Spor Kulübü'nde asbaşkanlık görevinde de bulundu. 2024 Yılı Mahalli İdareler Seçiminde AKP tarafından Sarıyer İlçesine aday gösterildi.

CHP

CHP İstanbul belediye başkan adayları henüz açıklamadı. Konuya ilişkin resmi açıklama geldiğinde haberimize eklenecektir.

İYİ PARTİ

İYİ Parti İstanbul belediye başkan adayları henüz açıklamadı.

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN?

Her 5 senede bir yapılan belediye seçimleri son olarak 2019 yılında yapılmıştı. Yeni yerel seçim tarihi belli oldu.
Buna göre; Yerel seçimler yani belediye seçimleri 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak.


 

Editör: Ela Duyar