Akıllara durgunluk veren olay İzmir Balçova’da yaşandı. Dün gece Saat 21.00 sıralarında Balçova ilçesi Onur Mahallesi Çimen Sokak’ta ismi öğrenilemeyen bir kişi, ayrıldığı kız arkadaşı B.K.'nin adresine kapıda ödeme yöntemiyle çok sayıda yemek siparişi verdi. Kuryeler kısa sürede adrese ulaştı. Kapıyı açan olmayınca kuryeler, ödeme için evin önünde beklemeye başladı. Kapı açılmayınca kuryeler bir süre sonra dağılmaya başladı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkiye neden oldu.Olayla ilgili polise gidip kimsenin şikayetçi olmadığı, bu nedenle polisin aradığı bir şüpheli olmadığı öğrenildi. 

Leylek yuva yapınca depremde yıkılan minarenin onarımı yine ertelendi Leylek yuva yapınca depremde yıkılan minarenin onarımı yine ertelendi

"BİZİM GİBİ YAKLAŞIK 50'İNİN ÜZERİNDE RESTORANA İSMİYLE SİPARİŞ VERİLMİŞ"

Eski sevgilinin evine sipariş götüren restoranlardan birinin sahibi olan 47 yaşındaki Aslı Zan, "Biz de mağdur olan restoranlardan biriyiz. Bizim gibi yaklaşık 50'inin üzerinde restorana ismiyle sipariş verilmiş. Sipariş verilen numarayı arayıp teyit almak istemişler. Ancak telefonun geçersiz olduğunu anlayanlar siparişi göndermemişler. Bazı arkadaşlar beni arayıp uyarıda bulundu. Ancak bizim siparişimiz yola çıkmıştı. Çok farklı kullanıcı isimleri ile sipariş verildiği için dikkatimizi çekmedi. 20-25 motorcu aynı dakika içinde adreste olmuş. Bize, 'Dondurma, kola ve bir adet menü istenmiş. Yüksek bir meblağ değildi. Mağdur edildik." diye konuştu. 

Kaynak: dha