Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Paris'te düzenlenecek olan olimpiyatlarda madalya hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, değerlendirmelerde bulundu. 

 

"Paris'ten olimpiyat madalyası ile döneceklerine inanıyorum"
Başkan Ünlü tüm yaş gruplarında katıldıkları turnuvaların hepsinden madalya ile döndüklerini aktararak, "İşte üçüncü yılımız içinde yaklaşık 6 ay sonra olimpiyatlar var. Bizim zaten takımı toparlamamız, antrenman sistemi ve planlamalarımızı uygulamaya çalıştığımız bu zaman dilimi emin olun çok dar. Dört yıllık bir master planı yapmanız lazım. Hatta ve hatta olimpiyatlar için sekiz-on yıllık bir master plan yapmanız lazım. Fakat şu da unutulmamalı biz geldiğimizde erkek takımımız Avrupa Şampiyonası'nda tek tük madalya alıyordu ama dünyada madalya alamıyordu. Geçen yıla bakınız, bu yıla bakınız, yıldızlarda, gençlerde, 23 yaş altında, büyüklerde, hepsinde hiç altın madalyasız döndüğümüz bir tane müsabakamız yok" şeklinde konuştu.

"Esas amacımız olimpiyatlardan bir madalyayla dönmek"
Olimpiyat hazırlıkları için de Ünlü, "2024 Olimpiyatları'na hedefimiz kadınlarda en az bir kota, erkeklerde ise iki kotayla gitmek ama esas amacımız olimpiyatlardan bir madalyayla dönmek. Olimpiyatlar için özellikle erkeklerde 73 kiloda Muhammed Furkan Özbek ve Yusuf Fehmi Genç'in iddiası çok büyük. İkisinden hangisi iyi olursa o gidecek ve Paris'ten olimpiyat madalyası ile döneceklerine inanıyorum" diye konuştu.

Beşiktaş, turu İstanbul'a bıraktı! Beşiktaş, turu İstanbul'a bıraktı!

"2028 Olimpiyatları'nda büyük hedeflerimiz var"
Avrupa şampiyonalarına hazırlanmanın kolay olmadığını, perde arkasında başta antrenörler olmak üzere birçok insanın çalıştığını dile getiren Talat Ünlü, "Sporcularımız da antrenörlerimiz de ailelerinden uzak kalarak büyük fedakarlıklarla çalışıyorlar, hepsine, kulüplerine, onları bulan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sporcularımızın ve antrenörlerimizin ailelerine de özellikle sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"En büyük hedefimiz 2028'de çok sporcuyla kürsüdeki sporcu sayımızı arttırmak"
Türk halterinde genç bir jenerasyonun çok güzel bir şekilde yetiştiğini vurgulayan Ünlü, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Görüldüğü gibi genç bir jenerasyon geliyor. 2028 Olimpiyatları'nda büyük hedeflerimiz var. 2028'de inşallah bizi yanıltmayacaklar ve en büyük hedefimiz çok sayıda sporcuyla 2028 olimpiyatlarına kota alıp kürsüdeki sporcu sayımızı da artırmak. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ve ülkemizin destekleri devam ettiği sürece elimizden gelenin en iyisini yapıp, 2028 Olimpiyatları'nda Türk halterini çok daha güçlü kılacağız inşallah."

Kaynak: AA