TDV görevli ve gönüllüleri, vekaletle kurban organizasyonu kapsamında hayırseverlerin kurban emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

A W230605 06

Türkiye'den Nijer çıkarması! Kritik ziyaret Türkiye'den Nijer çıkarması! Kritik ziyaret

“Milletimizin emanetlerini büyük bir titizlikle ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz”

TDV Fildişi Sahili Kurban Organizasyon Ekip Sorumlusu Abdulkadir Sylka, Türkiye Diyanet Vakfı'nın her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı bir vekaletle kurban kesim organizasyonunu tamamladığını belirtti. Sylka, "Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye Diyanet Vakfımızın ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla başlatmış olduğu vekaletle kurban kampanyası kapsamında milletimizin emanetlerini büyük bir titizlikle ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

A W230605 05

“Vakfımız muhtaç insanlara umut olmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor”

Vekaletle kurban organizasyonu ile uzak coğrafyalarla gönül birlikteliğinin de sağlandığını kaydeden Sylka, “Gerçekleştirilen kurban kesimi ve dağıtımı organizasyonu sadece ihtiyaç sahiplerine yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda toplumlar arasındaki bağı da güçlendiriyor. Bu tür yardımlar, maddi desteğin ötesinde, insanları manevi olarak da bir araya getiriyor; birbirine olan sevgi ve saygıyı pekiştiriyor. Vakfımız bu tür organizasyonlarla dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara umut olmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Sylka, kurban vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfı'na veren hayırseverlere teşekkür etti.

A W230605 04

Kaynak: İHA