Trump’ın damadı Jared Kushner, Gazze’de işgale uğrayan Filistinliler için dikkat çeken açıklamalarda  bulundu. Harvard  Üniversitesi’ne bağlı Harvard Kennedy Hükümet Okulu’nda röportaj veren Kushner, Gazze'nin "deniz kenarındaki mülkünün" "çok değerli" potansiyeline övgüde bulundu ve İsrail'in şeridi "temizlerken" sivilleri de uzaklaştırması gerektiğini önerdi.

Kushner, "Orada biraz talihsiz bir durum var, ancak İsrail'in bakış açısına göre insanları dışarı çıkarmak ve sonra temizlemek için elimden geleni yaparım. Ancak İsrail'in daha sonra halkın oraya geri dönmesini istemediğini ifade ettiğini düşünmüyorum” dedi.

Kushner ayrıca İsrail'in sivilleri Gazze'den güney İsrail'deki Necef çölüne taşıması gerektiğini düşündüğünü de söyledi.

Endonezya'da yanardağ patlaması: Binlerce kişi tahliye edilecek Endonezya'da yanardağ patlaması: Binlerce kişi tahliye edilecek

Kushner, "Şu anda Necef'i açmanın, orada güvenli bir alan yaratmanın, sivilleri dışarı çıkarmanın ve sonra içeri girip işi bitirmenin doğru hareket olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi