Muhabir - Gökhan Erek

İYİ Parti’de peş peşe yaşanan istifaların ardından sürecin nereye evrileceği merakla takip edilirken, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın partiden ihraç talebi gündemin öne çıkan başlıkları arasında yer aldı. 

DİKBAYIR’IN SUÇ DUYURUSUNDA ÜÇ BAŞLIK VAR!

Gazeteci Fatih Altaylı, son günlerin en fazla konuşulan isimlerinden olan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile yaptığı konuşmada Dikbayır’ın, savcılığa suç duyurusunda bulunacağına dair iddiaların doğru olduğunu belirterek, Ancak bu suç duyurusu, parti kasasından buharlaştığı söylenen 148 milyon ile ilgili değil. Ümit Dikbayır’ın yapacağı savcılık başvurusu, üç başlıkta olacak. Ümit Dikbayır’ın üç başlığı şu, kendisiyle ilgili meselelerin açıklığa kavuşmasını istiyor. ‘Benim Meral Akşener ve yakınlarının hesaplarını incelettiğim yolundaki iddiaların araştırılması, ben böyle birşey yaptım mı, bankalardan sordun mu, birşey istedin mi, istemedin mi?’ diye bunun araştırılmasını isteyecek, kendisi ile ilgili suç duyurusunda bulunacak.” dedi. 

BELEDİYELERDEN PARA ALINDI MI?

Ümit Dikbayır’ın çeşitli belediyelerle akçeli işler yaptığı yolunda İYİ Parti’deki bir grup tarafından yayılan dedikoduların olduğunu dile getiren Altaylı, sözlerini şu şekilde sürdürdü,  “İkinci isteği bu, Ümit Dikbayır’ın savcılıktan. ‘Benim, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki herhangi bir belediye ile yaptığım akçeli bir  iş var mı, bu akçeli işler bulunsun, ortaya çıkarılsın.’ diyor.”

KAVGAYI KÖRÜKLEYEN TWİTTER (X) HESABI!

Altaylı, İYİ Parti içindeki kavgayı körükleyen bir twitter hesabı olduğuna dair iddiaların olduğunu, bu twitter hesabının da  Ümit Dikbayır tarafından işletilen bir hesap olduğu yönünde söylentilerle ilgili, “Ümit Dikbayır, bu hesabın kimin ile olduğunun siber suçlar tarafından ortaya çıkarılması ve kimler tarafından telefon numaralarının, hangi bilgisayarların, hangi ıp kodlarıyla kullanıldığının ortaya çıkarılması istiyor. Mesele bu.” ifadelerini kullandı.  

AMAÇ: ADINI TEMİZE ÇIKARMAK!

Ümit Dikbayır’ın yapacağı savcılık başvurusunun, Dikbayır’ın, kendi adını temize çıkarmak için yapılacağını söyleyen Altaylı, sözlerine şu satırları ekledi, “Çünkü Ümit Dikbayır ‘Ben ne Meral Akşener’i araştırdım, ne böyle bir  şey yaptım. Bununla alakam yok.’ diyor.” 

DEDİKODULARIN SEBEBİ!

Altaylı,Ümit Dikbayır’a İYİ Parti’de yaşanan dedikoduların sebebini ve nereden çıktığını sorduğunu dile getirerek, sözlerini şu şekilde devam ettirdi, “Ümit Bey’in dediği şu, ‘Bu dedikoduların temel sebebi,  bazı milletvekili adayları, seçim zamanında benim aradılar ve Ümit Bey bizden adaylık için 250, 500, 600 bin ile 1 milyon lira gibi herkesten farklı destekler isteniyor, seçim kampanyası için. Partinin parası yok mu ki, bizden bu destekler isteniyor? diye sormuşlar. Ümit Dikbayır’da  ‘Beyler benim bildiğim kadarıyla partinin parası var. O yüzden sizden böyle bir para istenmesine ihtiyaç yok. Belki başka bir şey varsa, bir bina alımı falan varsa istenebilir ama bildiğim partinin parası var.’ Ümit Dikbayır diyor ki ‘Benim bu konuşmalarımdan büyük ihtimalle genel merkez de rahatsız olmuş olabilir. Benim haklılığım ortada. Genel merkez yeni açıklama yaptı partinin kasasında 27 milyon lira para var diye ve bir buçuk ay sonra hazineden partiye yine para gelecek. Partide bir parasızlık söz konusu olmadığı için, bu istenen paraların bir manası yoktu. Benden duyulan rahatsızlık bu. ben bu meselelerle ilgili çok konuştuğum için ben istifa edip gideyim, partiden atılayım, bir şekilde benden kurtulsunlar, bu konu da kapansın isteyenler var partide.’ Yaşananlar parti içi mesele.”

KAYIP 148 MİLYON İDDİASI!

İYİ Partili Arslan'ın İmamoğlu yorumu gündeme oturdu! Yanıkömeroğlu'nu satın aldı İYİ Partili Arslan'ın İmamoğlu yorumu gündeme oturdu! Yanıkömeroğlu'nu satın aldı

Ümit Dikbayır’ın ‘Partinin 148 milyon Lira kayıp diye bir iddiasının olmadığını aktaran Altaylı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Çünkü bunu da sordum kendisine dedim ki bu paralar yatmış mı? bu paralar milletvekili adaylarından bu paralar mı kaybolmuş? Ümit Dikbayır da “Ben milletvekili adaylarından para istendiğini biliyorum. Yattı mı yatmadı mı onu bilmiyorum. Milletvekili adaylarıyla tekrardan konuşmadım. Partinin kasasında kaç para var, kaç para yok onu da bilmiyorum. Kendileri açıkladılar 27 milyon lira var diye. demek ki para varmış. Ama benim 148 milyon lira kayboldu diye bir iddiam yok.’diyor Ümit Dikbayır net bir şekilde.”