Berfin Bitirim-Muhabir

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisinin ardından vizyona giren ve sinema dünyasını kasıp kavuran Dune filminin devamı için günler sayılı. Frank Herbert tarafından yazılan ve siyaset, din, devlet yönetimi, güç ile ilgili başka ufukları okuyucuya sunan bilim kurgu klasiği, başarılı yönetmen Denis Villeneuve tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Pandemide sinema alışkanlığını kaybeden herkese ilaç gibi gelen Dune serisinin ikinci bölümü vizyona girmek için gün sayarken, filmin 15 Şubat’ta yapılan galasının ardından ilk tepkiler oldukça olumlu.

Resim 2024 02 23 115418423

İLK İZLENMEDE REKOR PUAN ALDI

Dune: Part 2 filminin ilk inceleme puanları serinin hayranlarının ilgisini çeken konulardan biri oldu. Bilim kurgu uyarlamasının Rotten Tomatoes skorları sadece serinin değil, filmde yer alan yıldız isimlerin puanlarının da rekor kırdığını ortaya koydu.

Bazı eleştirmenler, filmi şimdiye kadar yapılmış en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak tanımlıyor. Filmin nefes kesici bir dünya kurgusuna sahip bir hikâye anlatımı başyapıtı olduğu konusunda görüş birliği var. Dune: Part 2’nin şimdiye kadarki en yüksek puanlı uyarlama oldu.

1 Mart’ta vizyona girecek filmin fragmanını haberimizden izleyebilirsiniz.