Mücahit Ateş - Muhabir 

Marvel Studios, Paul Bettany’nin canlandırdığı Vision’ın hikâyesini yeniden ekrana taşımaya hazırlanıyor. Disney+ platformunda yayınlanacak olan dizi, Marvel Sinematik Evreni’nin 2026 yılındaki ilk dizi projesi olacak ve Terry Matalas tarafından yönetilecek.

Marvel Sinematik Evreni (MCU) hayranları için heyecan verici bir gelişme yaşanıyor. Variety’nin özel haberine göre Marvel, Vision’ın hikâyesine devam edecek dizinin başına Star Trek: Picard’ın başarılı yapımcısı Terry Matalas’ı getirdi. Matalas, dizinin showrunner’ı olarak görev yapacak ve Paul Bettany, sevilen karakteri Vision’ı canlandırmaya devam edecek.

IV. Murad döneminde tütün yasağı IV. Murad döneminde tütün yasağı

Vision’ın hikâyesi, MCU’da oldukça gizemli ve karmaşık bir seyir izledi. Avengers: Infinity War’da Thanos tarafından öldürülen karakter, WandaVision dizisinde iki farklı şekilde geri döndü. İlk olarak Wanda Maximoff’un büyülü güçleriyle hayali bir varlık olarak yeniden hayat buldu, ardından beyaz bir android olarak yeniden inşa edildi, ancak hafızasını kaybetmişti. WandaVision finalinde, Wanda’nın yarattığı Vision, beyaz Vision’a hatıralarını aktardı ve Wanda, kendi yarattığı Vision’ı yok etti. Yeni dizi, bu noktadan sonrasını konu alacak ve izleyiciler White Vision’ın yeni amacını keşfetmesini izleyecek. Projenin aslında iki yıl önce Vision Quest adıyla duyurulduğunu belirtmekte fayda var.

Vision Devam Dizisi Ile Marvel Evrenine Geri Dönüyor Yayın Tarihi Belli Oldu K767 1

Marvel Evreninde Yeni Bir Dönem: "Vision" 2026’da Disney+’ta

Terry Matalas’ın projeye katılımı, Marvel’ın televizyon yapımlarındaki yaklaşımında önemli bir değişikliği işaret ediyor. Stüdyo, daha önce belirli diziler için başyazarlar atıyordu. Ancak artık daha “geleneksel” bir yaklaşımla, tüm süreci yönetecek showrunner’lar işe alıyor. Bu, Marvel’ın canlı aksiyon dizilerini Marvel Television markası altında toplayacağı ve yıllık dizi sayısını iki ile sınırlayacağı anlamına geliyor.

Öte yandan Vision dizisinin konusu da büyük bir merak uyandırıyor. White Vision’ın hafızasını ve insanlığını geri kazanma çabası, hikâyenin ana odağı olabilir. Ayrıca Scarlet Witch’in de dizide yer alması bekleniyor. WandaVision’da Vision’ın hayali versiyonunu yaratan Wanda, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde ölümün eşiğinden döndükten sonra Vision ile yolları yeniden kesişebilir.

White Vision Geri Dönüyor

Henüz hangi ayda çıkacağı açıklanmayan dizinin oyuncu kadrosu ve çekimlerin ne zaman başlayacağı gibi detaylar ise belirsizliğini koruyor. Marvel hayranları, White Vision’ın yeni maceralarını sabırsızlıkla bekliyor.

Editör: Mücahid Ateş