Çoğu zaman yanlış yatma ve oturma duruşu nedeniyle vücutta şiddetli ağrılarla karşı karşıya kalınır. Aynı zamanda bazen gece yeteri kadar uyuduktan sonra bile ağrı sorunu başlar. Genellikle bu ağrı kısa sürede kendiliğinden geçer. Ancak bu ağrı uzun süre devam ederse, bunu hafife almayın. Çünkü bunun arkasında pek çok ciddi sebep olabilir. İşte ağrıya sebep olan nedenler…

Demansın erken uyarı işaretini sesinizde fark edebilirsiniz Demansın erken uyarı işaretini sesinizde fark edebilirsiniz

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

D vitamini eksikliği nedeniyle kalsiyum seviyesi azalır. Böbrekler ve kaslar gibi vücudumuzun birçok önemli organının düzgün çalışabilmesi için de kalsiyuma ihtiyaç duyulur. Sadece bu değil, kemiklerin sağlıklı kalması için de kalsiyuma ihtiyaç vardır. Böyle bir durumda D vitamini eksikliği nedeniyle kalsiyum vücudunuz tarafından emilmez ve sabah kalktığınızda kemiklerinizde ağrılar hissedebilirsiniz.  

AŞIRI KİLO

Aşırı kilo sırtınıza ve boynunuza baskı yapar ve vücudun bu kısımlarında ağrıya neden olur. Aşırı kilonun uykuda nefes almayla ilgili hastalıklara da yol açabileceğini ve bunun da uykusuzluk sorununa yol açabileceğini söyleyelim. Bu vücudunuzda ağrı ve sertliğe neden olabilir.

KALİTESİZ YATAKLAR

Kalitesiz bir yatakta uyumak da vücutta ağrı ve sertliğe neden olabiliyor. Bu, vücut ağrısının ana nedenlerinden biri olabilir.

YANLIŞ UYKU ŞEKLİ

Bunun dışında yanlış uyku tarzı da vücudunuzda ağrıya neden olabilir. Çoğu insan için, özellikle de uyku apnesi gibi uykuda solunum bozuklukları yaşayanlar için yan yatmak en iyisidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ