CHP'de toplu istifa! 8 kişi birden bıraktı CHP'de toplu istifa! 8 kişi birden bıraktı

Gökhan Erek / Muhabir

Yeniden Refah Partisi (YRP) 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 6.19 oy oranıyla Türkiye’nin 3. partisi olarak seçimleri tamamladı. Genel Başkan Fatih Erbakan’ın seçim öncesi ve sandıktan elde edilen zafer sonrası yaptığı çıkışlar ise siyasi arenada tartışılan ve gündem olan konular arasında yer almaya devam ediyor. 

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Latif Şimşek de bugün kaleme aldığı köşesinde Yeniden Refah Partisi’nin yaptığı hata ve yanlışları değerlendirdi. 

“BÜYÜK STRATEJİK HATA YAPIYOR”

31 Mart mahalli seçimlerinde oylarını yüzde 3’ten yüzde 6’ya çıkaran Yeniden Refah Partisi’nin, büyük bir stratejik hata yaptığını vurgulayan Latif Şimşek, “Zannettiler ki; AK Parti parçalanacak ve YRP, AK Parti’nin yerini alacak. Oysa gerçek şuydu; AK Parti’ye tepki oylarından, başka partiye oy vermeye eli varmayanların bir kısmı, sırf Erbakan adından dolayı, YRP’ye gitti.” şeklinde konuştu.

“YALANA SARILMAYA DEVAM EDİYOR”

Yeniden Refah Partisi’nin, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin, Türkiye’nin İsrail savaş uçaklarına jet yakıtı sattığına dair ortaya atılan iddiaları yalanlamasına rağmen; yalana sarılmaya devam ettiğini söyleyen Şimşek, sözlerine şu satırları ekledi, “AK Parti’nin düştüğünü zannederek, herkesten önce tekmelemeye başladılar. CHP’nin, DEM’in, PKK’nin, FETÖ’nüntrolleriyle birlik olmayı sürdürdüler.”

“YRP BİRİLERİYLE SİYASETEN İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAKSA…”

Şimşek, Genel Başkan Fatih Erbakan’ın çevresini gözden geçirmesinde, AK Parti’nin yollarını ayırdığı ve YRP’ye geçip intikam duygularıyla hareket edenlere “bir dakika” demesinde, her şeyden önce kendi siyasi geleceği için fayda olduğunun altını çizip sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “YRP, birileriyle siyaseten işbirliği içinde olacaksa, yola çıktığı değerleri çöpe atanları değil yüceltenleri tercih etmeli.”

Muhabir: Gökhan Erek