Gökhan Erek / Muhabir

Yeniden Refah Partisi sosyal medya hesabı X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda Gazeteci Murat Yetkin’in, genel merkezlerine yaptığı ziyaret esnasında yaptıkları sohbetin bazı medya kuruluşlarında haber olarak yer aldığını hatırlattı.

“YENİDEN REFAH PARTİSİ ADAY ÇIKARMAZSA…”

Sohbet esnasındaki ifadelerinin, Yeniden Refah Partisi olarak Ankara ve İstanbul’da kendi adaylarını çıkarmamaları durumunda; Ankara’da  Mansur Yavaş, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanabileceği yönünde olduğunu belirten Yeniden Refah Partisi, “Bunun önemli sebeplerinin bir tanesi ise, ekonomik krizden bunalan halkın iktidara bu seçimde bir uyarı yapmak istemesidir.” ifadelerini kullandı. 

“ANKARA VE İSTANBUL’DA YRP ADAYLARI KAZANACAK!”

Yeniden Refah Partisi’nin, adaylarını çıkarması ile tepki oylarının partilerine yöneleceğini aktaran Yeniden Refah Partisi, paylaşımını şu şekilde sürdürdü “Ankara’da da İstanbul’da da seçimi CHP adayları değil, Yeniden Refah Partimiz adayları kazanacaktır.”

KİMSEYE KAZANDIRMAK VEYA KAYBETTİRMEK AMACI YOK!

Milli Görüş çizgisinde yoluna devam eden Yeniden Refah Partisi’nin  bütün seçim bölgelerinde herhangi bir siyasi  partiye kazandırmak veya kaybettirmek için değil seçimi kazanmak üzere adaylarını çıkardığını vurgulayan Yeniden Refah Partisi, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “İstanbul ve Ankara’da bu iddiayla seçime girmektedir.”

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Murat Yetkin, Fatih Erbakan ile yaptığı röportajı Yetkin Report sitesinde yayınlamıştı.

Yetkin, Fatih Erbakan’ın, bazı anketçilerin kendilerine gelerek, AK Parti’ye destek olmadıkları takdirde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun kazanacağını söyleyerek çekilmeleri yönünde telkinde bulunduğunu söyleyerek İstanbul ve Ankara seçimleri ile  tahminlerini paylaştığını hatırlatıp, Erbakan’ın da ‘Bizim değerlendirmemiz de İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu kazanabileceği yönünde. Özellikle Fatih, Üsküdar, Eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. Turgut Altınok Bey, fazla bir varlık gösteremedi.’ dediğini yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel Görüşmesi’nin faydaları ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel Görüşmesi’nin faydaları ne olacak?

Muhabir: GÖKHAN EREK