Berfin Bitirim-Muhabir

Edirne'de temizlik görevlisinin hatası mahalleliyi yeniden sandığa götürüyor Edirne'de temizlik görevlisinin hatası mahalleliyi yeniden sandığa götürüyor

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimleri için ilan ettiği seçim takvimi devam ediyor.

Geçici aday listeleri üzerindeki incelemelerin akabinde siyasi partiler, aday listelerinde meydana gelen eksiklikleri dün tamamlandı.

LİSTELER BELLİ OLDU

Siyasi parti ve bağımsız adaylara ilişkin kesin listeler, bugün il ve ilçe seçim kurullarınca resmi olarak ilan edildi. Listeler, il ve ilçe seçim kurulu binalarına asıldı.

Adayların ilanından sonra, adaylıktan istifa, seçim sonuna kadar dikkate alınmayacak, ancak, bu adaylar seçilirse, istifaları hüküm ifade edecek ve yerlerine kendilerinden sonra gelenler seçilmiş sayılacak, ölüm halinde de aynı şekilde hareket edilecek.

Listelerin ilanının ardından il seçim kurullarınca birleşik oy pusulalarının basımına başlanacak. Basım işlemleri tamamlandıkça pusulalar bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilecek.

Editör: Berfin Bitirim