Yunan medyası Türkiye'nin savunma sanayisindeki gelişimini yakından takip etmeye devam ediyor. Yunanistan'ın en önde gelen televizyon kanallarından biri olan Skai TV'de Türkiye'nin F-35 alamadığını ancak yaptığı atılımlarla gözardı edilemez bir güce sahip olduğu belirtildi.

YUNAN BASINI YAĞDIRDI!

Programda konuşmacılardan peş peşe Türk savunma sanayiinin yerli ve milli ürünlerine övgüler yağdı; "Türkler savunma alanında atılım yapıyor, büyük projeler planlıyor." denildi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı, rüşvet suçundan gözaltına alındı Rusya Savunma Bakan Yardımcısı, rüşvet suçundan gözaltına alındı

Savunma alanında atılımlar yapan Türkiye'nin büyük projeler planladığı vurgulandı, hepsinin yerli üretim olduğunun altı çizildi.

''F-35 ALAMIYORLAR AMA...''

Skai Televizyonu yorumcusu Manolis Kostidis, Türkiye’nin donanmanın yanı sıra hava kuvvetleri için de projeler hazırladığını hatırlattı, “Belki F-35 almıyorlar ama yüzlerce SİHA ve KAAN’a sahip olduklarını unutmayalım.” dedi.

Programda Türkiye'nin insansız hava aracı ile denizaltı ürettiği de anlatıldı, bütün bunlar üst üste konduğunda Türkiye'nin gücünün gözardı edilemeyeceği vurgulandı. Programda Türkiye'nin atılımları arasında ilk Türk astronotun uzaya gittiği de hatırlatıldı.

Editör: Enes Kılıç