Berfin Bitirim-Muhabir

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen ve geçtiğimiz yıllarda Amazon Prime tarafından televizyona uyarlanan Zaman Çarkı serisi, zaman geçse de popülerliğini kaybetmiyor. Aksine hala en çok okunan fantastik kitaplardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Binali Yıldırım, Türk dünyasından çocuklarla buluştu Binali Yıldırım, Türk dünyasından çocuklarla buluştu

Dune’un 3. filminin akıbeti belli oldu mu? Denis Villeneuve’dan hayranları yıkacak Dune Mesihi açıklaması… Dune’un 3. filminin akıbeti belli oldu mu? Denis Villeneuve’dan hayranları yıkacak Dune Mesihi açıklaması…

Robert Jordan’ın başladığı fakat ölümünden sonra öğrencisi Brandon Sanderson bayrağı alarak tamamladığı Zaman Çarkı serisinin okunma sırasını sizler için araştırdık.

ZAMAN ÇARKI SERİSİNİN KONUSU

"Zaman Çarkı", büyü, kader, iyi ve kötü arasındaki savaş, zamanın döngüsü ve insan doğasının derinliklerine dair karmaşık ve zengin bir evrene sahip. Seri, kurgusal bir dünyada geçer ve bu dünyada "Erkeklerin Döngüsü" adı verilen bir lanetin sonucu olarak erkeklerin çoğu güçlerini kontrol edemez hale gelir ve dünyaya zarar verirler.

Dune serisini sevenler toplanın! Politika, bilim kurgu, ihanetin doruklarını yaşayacağınız kitaplar... Dune serisini sevenler toplanın! Politika, bilim kurgu, ihanetin doruklarını yaşayacağınız kitaplar...

Serinin ana hikayesi, genç bir adam olan Rand al'Thor'un etrafında döner. Rand, kendisinin "Dragon Reborn" (Yeniden Doğmuş Ejderha) olduğunu öğrenir ve dünyayı kurtarma misyonuna girişir. Ancak bu yolculukta sadece Rand değil, onunla birlikte yola çıkan birçok karakterin de kaderi şekillenir.

"Zaman Çarkı" serisi, derin karakter gelişimi, karmaşık politik intrikalar, büyülü savaşlar ve beklenmedik dönüşlerle dolu bir hikaye ile okuyucuların yerinde duramamasına neden olan bir seri denilebilir. Fantastik edebiyat severler arasında oldukça popüler olan bu seri, okuyucuları etkileyici bir yolculuğa çıkarır.

ZAMAN ÇARKI SERİSİ OKUMA SIRASI

1 Dünyanın Gözü

2 Büyük Av

3 Yeniden Doğan Ejder

4 Gölge Yükseliyor

5 Göğün Ateşleri

6 Kaos Lordu

7 Kılıçtan Taç

8 Hançer Yolu

9 Kışın Yüreği

10 Alacakaranlık Kavşağı

11 Düş Hançeri

12 Fırtına Toplanıyor

13 Geceyarısı Kuleleri

14 Işığın Anısı

Sıfırıncı kitap: Yeni Bahar kitabı ana seriden yaşananlardan öncesini anlatıyor. Bu nedenle istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Bir şey fark etmeyecektir. 

Sonunu okuduğunuzda gözlerinize inanamayacaksınız! Ters köşelerle okuyucuyu çıldırtan kitaplar… Sonunu okuduğunuzda gözlerinize inanamayacaksınız! Ters köşelerle okuyucuyu çıldırtan kitaplar…

Yüzüklerin Efendisi tutkunları buraya! Yeni dünyalarda kaybolacağınız muhteşem kitaplar… Yüzüklerin Efendisi tutkunları buraya! Yeni dünyalarda kaybolacağınız muhteşem kitaplar…

Editör: Berfin Bitirim