TBMM'nin 104'üncü açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Meclis'te resepsiyon düzenlendi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resepsiyon sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Eurofighter ile ilgili Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile bir görüşme olup olmayacağına ilişkin soru üzerine "Adam döner kesiyor, döner işi bittikten sonra soracağız. Onlarla ilgili gelişmeler devam ediyor." dedi. 

IRAK İLE ORTAK HAREKAT MERKEZİ KURULMASI AÇIKLAMASI

Güler, Irak ile ortak bir harekat merkezi kurulmasına ilişkin, "Daha çalışacağız. Onlarla beraber ortak çalışacağız, neler yapabiliriz diye. Ondan sonra ortak harekat merkezinin sorumlulukları belli olacak. Şimdi sadece kurulma konusunda iki taraf da ortak karar aldı." ifadelerini kullandı.

 YUNANİSTAN İLE GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER TOPLANTISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bakan Güler, Atina'da gerçekleşen Türkiye- Yunanistan Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı'na ilişkin soru üzerine ise "Heyet dönünce öğreneceğiz. Ama olumlu. Karşılıklı iyi niyetle yürütülüyor." dedi.

Samsun'da yol kenarındaki tabela devrildi: Araç kuyrukları oluştu Samsun'da yol kenarındaki tabela devrildi: Araç kuyrukları oluştu

 F-16 GÖRÜŞMELERİNDE SON DURUM

ABD'den F-16 savaş uçaklarının alımına ilişkin soru üzerine de Güler, "Konuşuyoruz. Yakında her şeyle ilgili neredeyiz, bütün hepsini öğreneceksiniz. Çalışıyoruz." diye cevap verdi.

Kaynak: AA,DHA