Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla paylaşım yaptı.

"Türkiye'nin ilk uzay mühendislerinden biri oldu"
Engelleri sevgiyle özgüvenle bilimle ve teknolojiyle aştıklarını belirten Kacır, "Çalışma arkadaşımız Turgay Karakaş belki 6 yaşına kadar hiç konuşamadı ama şimdi hepimiz başarılarıyla onu konuşuyoruz. Yılmadı, azmi ve çalışkanlığıyla TÜBİTAK SAGE'de Türkiye'nin ilk uzay mühendislerinden biri oldu. Yıllardır Milli Teknoloji Hamlesi'nin bir neferi olarak gururla çalışıyor." değerlendirmesinde bulundu.

"'Uzay mühendisi olacağım' dediğim zaman ilkokulda herkes dalga geçmişti"

Bakan Kacır'ın paylaşımında yer alan videoda Karakaş'ın, "6 yaşına kadar hiç konuşamadım, hiç yürüyemedim. 'Uzay mühendisi olacağım' dediğim zaman ilkokulda herkes dalga geçmişti. Milli Teknoloji Hamlesi'nin bir neferi olarak ülkemizin ilk geliştirdiği seyir füzesi ekibinin bir parçası oldum. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Bizim çalışmaktan başka hiçbir alternatifimiz yok." değerlendirmesine yer verildi.

Bakan Yumaklı başıboş sokak köpeği sayısını açıkladı: Birçok ülkeden Türkiye'ye seyahat uyarısı! Bakan Yumaklı başıboş sokak köpeği sayısını açıkladı: Birçok ülkeden Türkiye'ye seyahat uyarısı!

Editör: Nusret Odabaş