Hazal Mihrace Göksun - Muhabir 

Sinop’un Boyabat ilçesinde doktorları taşıyan hastane hizmet aracıyla başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada iki doktor, hizmet aracı şoförü ve karşıdan gelen araçta bulunan bir kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı.

Olay sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna açıklama gerçekleştirdi. 

Bakan Koca, yaptığı açıklamada; "Yaralılardan biri hizmet aracında bulunan bir hekim arkadaşımız, biri ise diğer araçtan vatandaşımızdır. Yaralı hekim arkadaşımız Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı, diğer araçtaki vatandaşımızsa yoğun bakımda takip ediliyor. İki hekim arkadaşımıza ve diğer araçta bulunan vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve acil şifalar diliyorum. Camiamızın başı sağ olsun." ifadelerini kullandı. 

Kaza nasıl gerçekleşti?

Saat 08.00 sularında Sinop-Boyabat yolu Tıngıroğlu mevkisinde meydana gelen kaza, Ender Çoraklı'nın kullandığı hafif ticari araç ile karşı yönden gelen Selahattin Bulut'un aracının çarpışması sonucunda gerçekleşti. Kazada Dr. Mehmet Turan Yazlak ve Ender Çoraklı hayatını kaybederken, Dr. Beyza Nur Çetin yaralandı. Beyhan Bulut olay yerinde hayatını kaybederken, şoför Selahattin Bulut ise yaralandı. Ayrıca ağır yaralanan Dr. Sena Sakin, Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 

Editör: Hazal Mihrace Göksun