Gökhan Erek / Muhabir

14 ve 28 Mayıs Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinden olan Yeniden Refah Partisi’nin, 31 Mart Mahalli Seçimleri’ne ittifaka dahil olmadan ve kendi adaylarıyla girme kararı aldı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala Yeniden Refah Partisi’nin, seçime doğru seçim stratejisinde herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağı merak edilirken; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, dikkat çeken açıklama geldi. 

“CUMHUR İTTİFAKI İLE HAREKET SÖZ KONUSU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı ile birçok yerde hareketinin söz konusu olmadığını hatırlatarak, “Adeta milletvekili seçimlerindeki durumdan şu anda kopmuş vaziyette.” dedi.

MHP’li Büyükataman’dan Abdulkadir Selvi’ye: Cumhur İttifakı kirli kelime oyunlarını yutmaz! MHP’li Büyükataman’dan Abdulkadir Selvi’ye: Cumhur İttifakı kirli kelime oyunlarını yutmaz!

“BİZDEN AYRILANLAR VEYA BİZE TAVIR ALANLARI ADAY YAPIYORLAR”

Yeniden Refah Partisi’nin, yerel seçimlerde birçok yerde AK Parti’den ayrılmış olanlar ya da AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  karşı tavır içerisinde olanları aday olarak çıkardıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar.” şeklinde konuştu. 

“SİRK CAMBAZI AÇIKLAMASINDA ONLARIN ADINI ANMADIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecinin kürsüde ‘sirk cambazı’ ifadesini kullandıklarını dile getirmesine ise “Ben onların adını anmadım.” şeklinde cevap verdi. 

Muhabir: GÖKHAN EREK