Merve Dere/Muhabir 

Yerel seçimlere geri sayım devam ederken; CHP, DEM Parti ile yerelde ittifak için safları sıkı tutmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti ile yakın temas kurmaktan çekinmiyor.

İttifak görüşmeleri sürerken Kandil’in partisi olan DEM Parti bir taraftan da adaylarını açıklıyor. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) bugün Diyarbakır'da düzenlediği toplantıyla partinin kadın adaylarını tanıtırken yine skandala imza attı. Bir otelde düzenlenen törene DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DEM Parti kadın milletvekilleri ve kadın adaylar ile partililer katıldı.

TERÖRİSTLERE SELAM GÖNDERDİ

Toplantıda konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları adeta skandala imza attı. Terörün siyasi uzantısı olan DEM Parti bir kez daha terörün arkasına sığındı. Tülay Hatimoğulları Oruç yaptığı konuşmada öldürülen kadın teröristlere selam utanmadan selam göndermeden çekinmedi.

Oruç, "Sakinelere, Hevrin Haleflere binlerce kez selam olsun" ifadelerini kullandı.

Sevigen’den Akşener’e: Cumhurbaşkanlığı seçiminde ‘DEM’lenmedi mi? Sevigen’den Akşener’e: Cumhurbaşkanlığı seçiminde ‘DEM’lenmedi mi?

"BİAT ETMİYORUZ DİYEN BÜTÜN KADINLARA SELAM OLSUN"

DEM Partili Tülay Hatimoğulları Oruç’un skandal sözleri ise şu şekilde:

“Dünyanın dört bir yanında 'biat etmiyoruz, itaat etmiyoruz, mücadele ediyoruz' diyen bütün kadınlara selam olsun. Selam olsun Clara Zetkinlere, Rosa Luxemburglara, Behice Boranlara, Şirin Tekelilere, Sakinelere, Sevelere, Hevrin Heleflere. Binlerce kez selam olsun onlara. Buradan onlara sözümüz olsun ki 31 Mart seçimlerinde başta kadın eş başkan adayları olmak üzere belediyeleri tek tek kazanarak, kayyımları tek tek göndererek, kayyımcı zihniyetle tek tek hesaplaşarak, demokratik ekolojik bir belediyecilik anlayışı ile kadın özgürlükçü bir yerel yönetim anlayışıyla yerelden demokrasiyi güçlendirmeye söz veriyoruz.”

Muhabir: Merve Dere