Emaar ve Noon şirketlerinin kurucusu Muhammed El Abbar, Dubai'deki limana arabayla girilebilen yeni bir AVM inşa edeceklerini söyledi.

Şarika Girişimcilik Festivali'nde konuşan El Abbar, "Bu, arabaların girebileceği ilk alışveriş merkezi olacak. Bu nedenle eşsiz" diye konuştu.

El Abbar ayrıca yeni AVM'nin Burc Halife'den biraz daha küçük, bir kilometre uzunluğa yakın bir gökdelen şeklinde olacağını açıkladı.

“BURC HALİFE’NİN “DİŞİ VERSİYONU” OLACAK”

Kulenin inşa edileceği 6 milyon metrekarelik alanın yeni şehir merkezi olacağını düşündüklerini belirten El Abbar, yeni kuleyi Burc Halife'nın "dişi versiyonu" olarak planladıklarını söyledi.

El Abbar, "Kule, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki en yüksek yapı olmayacak. Neden? Çünkü yeni kalkınma planınını bazı yönlerden yeniden değerlendirirken, şehirlerimizde zerafete daha çok önem vermemiz gerektiğini fark ettim. Şehirlerimizi güzelleştirmeliyiz ve Şarika bunun en büyük örneklerinden biri" ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Emaar ve e-ticaret şirketi Noon'un kurucusu olan Muhammed El Abbar, Burc Halife'yi de inşa eden isimdi.

Fransız çiftçiler katıldığı tarım fuarını bastı! Macron şaştı kaldı Fransız çiftçiler katıldığı tarım fuarını bastı! Macron şaştı kaldı

Arap iş insanının en az 5 milyar dolarlık net serveti olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ