Gökhan Erek / Muhabir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel'den ''Kobani davası'' yorumu: Bu davada bir hukuk yok Özgür Özel'den ''Kobani davası'' yorumu: Bu davada bir hukuk yok

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1977 seçimlerinden bu yana ilk defa yüksek oranda aldığı oylar ve AK Parti’nin elinde bulunan belediyelerin CHP’ye geçmesi ile birlikte ‘yerel ve merkezi iktidar’ ifadeleri ise dikkati çekerken; Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete cevap geldi. 

“DEMLENDİKLERİ İTTİFAK ORTAKLARINA DİYET BORCU ÖDEME HAMLELERİ…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel ve merkezi iktidar diye yapılan açıklamalara cevaben, “Birileri kendilerince yerel iktidar ve merkezi iktidar diye ikili bir yapı ihdas etmeye çalışıyor. Bu tarz söylemler, demlendikleri ittifak ortaklarına diyet borcu ödeme hamleleri değilse tam bir hayalden ibarettir.” dedi.  

“TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE TEK BİR İKTİDAR VAR”

Türkiye’nin 81 ilinde tek bir iktidar olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O da 14 28 Mayıs seçimleri ile milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği Cumhurbaşkanı ve kabinesidir. Dün 16. toplantısını yaptığımız kabinemiz de görevinin başındadır. Sapla samanı karıştıranları, daha fazla vakit kaybetmeden bu gerçekle yüzleşmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu. 

“GÜNDEMİN İÇİ BOŞ TARTIŞMALARLA MEŞGUL EDİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUZ”

Siyasetin ve ülkenin gündeminin içi boş tartışmalarla meşgul edilmesini doğru bulmadıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Biz Türkiye’ye ve milletimize daha iyi hizmet edebilmek adına ne yapılması gerekiyorsa onu yapmanın derdindeyiz.” 

“DEMOKRASİ ÖNCELİKLE MİLLETİN TAKDİRİNE BOYUN EĞMEKTİR”

Demokrasinin öncelikle halkı kabullenmek, milletin takdirine boyun eğmek, milletin tercihi ile zıtlaşmamak demek olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Muhalefet gibi rakamları eğip, bükerek tabir yerindeyse ‘kırk dereden su getirerek analizler kasmak’ bize yakışmaz. Milletin sandıkta verdiği mesajları herkesten önce bizim doğru okumamız, tüm boyutlarıyla objektif olarak bizim değerlendirmemiz gerekiyor.”

Muhabir: Gökhan Erek