Yunan basınından Türk bayrağını gösteren Dzeko'ya sert tepki! ''Ceza almalı'' Yunan basınından Türk bayrağını gösteren Dzeko'ya sert tepki! ''Ceza almalı''

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
Portekizli çalıştırıcının açıklamalarında satır başları şu şekilde:

Derbi sözleri

Süper Lig'de bu hafta oynayacakları Galatasaray derbisi hakkında konuşan Santos, "Küçük takımlar Galatasaray'a karşı savunma yapıp kontratak oynuyorlar. Biz Beşiktaş'ız. Galatasaray'a karşı özel bir plan yapmayacağız. Her rakibimizi analiz ediyoruz ama burada önemli olan bizim nasıl oynayacağımız" ifadelerini kullandı.

"Oyuncular elinden geleni  yapıyor"

Oyuncularının elinden geleni yaptığına değinen Portekizli teknik direktör, "Takım değişmeye devam ediyor ama kafamdaki oyunun %100 olduğunu söyleyemem. Beşiktaş gibi büyük takımlar iyi mücadele etmeli, iyi hücum etmeli ve iyi savunma yapmalı. Oyuncularımız elinden geleni yapıyor ama bir şeyleri oturtmak kolay değil" şeklinde konuştu.

"Oyuncuların çabasından çok mutluyum"

Ekibi ve oyuncuların çabasından memnun olduğunun altını çizen Fernando Santos, "Birtakım şeyler değişti ve değişiyor. Daha 2 ay oldu ve yüzde yüz oyun anlayışımın yerleştiğini söyleyemem, bu normal. Beşiktaş oyunu domine etmeli, iyi hücum etmeli, iyi savunma yapmalı. Oyuncularımız mantalitemizi anlamak için çok çabalıyor, saygımızı kazandılar. Bizden önce burada hocalar vardı ama benim futbol anlayışım bu. Ekibimle beraber oyuncuların çabasından çok mutluyum" dedi.

Gedson Fernandes yorumu
Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü derbide forma giyemeyecek olan Gedson Fernandes hakkında da konuşarak, "Gedson yok diye eksik oynamayacağız derbide, 11 kişi olacağız. Benim için önemli olan takım. Gedson'un yerine biri oynayacak ve benim istediklerimi yaparsa sıkıntı olmayacak. Bireysel olarak hiçbir oyuncuyu değerlendirmek istemiyorum çünkü diğer oyunculara saygısızlık olur. Bireysel olarak takım içindeki toplantılarda dahi oyuncularla konuşmuyorum. Eğer konuşacaksam özel olarak konuşuyorum. Benim görevim güçlü bir takım yaratmak" sözlerine yer verdi.

Tayyip Talha'nın son durumu

Tayyip Talha Sanuç'un son durumu hakkında yöneltilen soruya Santos, "Tayyip Talha daha iyiye gidiyor. Fiziksel olarak bir sorunu vardı, kadroda olmamasının özel bir sebebi yok. Fiziksel olarak gelişiyor ve zaten onu kadroya da aldım daha önce" cevabını verdi.

"İlk 11 değişebilir"

İlk 11'in sabit değil sürekli değişebileceğini vurgulayan Santos, "İdmanlarda uzun süre tam takım olamamıştık, idmanlar çok önemlidir ve biz daha yeni bir araya geldik. Biz sezon ortasında geldik ve direkt maç oynamaya başladık. Bazı oyuncuların sonradan takıma katılması adaptasyon sürecini erteledi doğal olarak. Beşiktaş'ta her oyuncu ilk 11 oyuncusu, ilk 11'imiz değişebilir" ifadelerine yer verdi.

Aboubakar cevabı: "Yüzde yüz buraya ait hissediyor"

Aboubakar'ın Beşiktaş'a ait hissettiğini belirten Fernando Santos, şu ifadelere yer verdi:

"Aboubakar, kendini Yüzde yüz buraya ait hissediyor. Benim gördüğüme göre bu konuda bir sıkıntı yok. Kadroya giren her oyuncu, yüzde yüz buradadır."

Taraftara çağrı: "Onlardan tek ricam..."

Fernando Santos taraftarın maç içinde eleştirel yaklaşmaması gerektiğini söyleyerek, "Taraftarımız, gerçekten çok iyi. Onları çok seviyorum. Ama bazen bazı oyunculara karşı tepki gösteriyorlar. Onlardan tek ricam, maç esnasında oyuncularımızı eleştirmesek iyi olur. Çünkü hepsinin desteğe ihtiyacı var" dedi.


 

Kaynak: AA