Avrupa’da ayaklanan çiftçilerin protesto gösterileri günlerdir devam ediyor. Fransa’da çiftçiler, bu kez başkent Paris’te bir araya geldi. Yarın yapılacak tarım fuarı öncesi ucuz gıda ürünleri ithalatına karşı eylem yapan çiftçiler, traktörleriyle Tarım Bakanlığı’na giden yolu trafiğe kapattı. Fransız polisi ise çiftçilerin bakanlık önüne ulaşmasını engellemek için bakanlığa giden tüm yolları kapattı.

ÇİFTÇİLER YARINA DA EYLEM PLANLIYOR 

Yüksek fiyatlar yüzünden gelirlerinin olumsuz şekilde etkilediğini savunan, daha iyi ücret, daha az kısıtlama ve daha düşük maliyet talebinde bulunan Fransız çiftçiler, yarın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açılışını yapacağı tarım fuarı öncesinde de traktörleriyle yol kapatma eylemi yapmayı planlıyor.

Biden, dayısının "yamyamlar tarafından yenmiş olabileceğini" ima etmişti! Papua Yeni Gine tepki gösterdi! Biden, dayısının "yamyamlar tarafından yenmiş olabileceğini" ima etmişti! Papua Yeni Gine tepki gösterdi!

BAŞBAKAN ATTAL VAATLERDE BULUNMUŞTU

Fransa Başbakanı Gabriel Attal, ülke genelinde protesto yapan çiftçilere ocak ayında durumlarının gözden geçirilerek iyileştirileceği yönünde vaatlerde bulunmuştu. Attal, çiftçilerden eylemlerini sonlandırmalarını istemişti. Attal ayrıca, çiftçilere acil nakit yardımından ithal gıda ürünlerinde kısıtlamalara kadar bir dizi önlem paketi vaadinde bulunmuştu.

Editör: Ela Duyar