Son dakika Galatasaray haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu, MKE Ankaragücü maçında rakip taraftarlara yönelik hareketi nedeniyle 1 maç men cezası verdi.

Cezayı az bulan Fenerbahçe Kulübü, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Rakip tribünlere yapılan UTANMAZ harekete verilen bir (1) maçlık cezanın hikayesi, fotoğraftaki hayranlıkta gizli… Bir örneği daha yok demiştik, tarafsız olması gerekenlerin ortaya koyduğu bu duruşun. Şampiyonluk yarışını etkileyebilecek kural tanımayan bu hukuksuzluk, bir takım lehine bu kadar açık ve net bir kayırma daha önce görülmemiştir. Bugün, sözün bittiği yerdeyiz! Bu saygısızlık sadece Ankaragücü tribünlerine değil, Türk sporuna ve tüm sporseverlere yapılmıştır. Mehmet Büyükekşi ve TFF çatısı altında Türk futbolunu yönetenler; Saha içinde ve dışındaki tüm kararlarınızın, bir takımı kayırma, o takımı şampiyon yapma refleksiyle alındığını kamuoyu bir kez daha görmüştür.'' ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'dan cevap

Galatasaray'dan Olimpiu Morutan'a geçmiş olsun mesajı Galatasaray'dan Olimpiu Morutan'a geçmiş olsun mesajı

Sarı-kırmızılı kulüp resmi X hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Fenerbahçe ve TFF'yi etiketleyerek yapılan paylaşımda, ''Karanlığınızı aydınlıkla, yalanlarınızı doğrulukla, iftiralarınızı gerçeklerle, başarısızlıklarınızı Şampiyonluğumuzla yeneceğiz! Her zamankinden daha yüksek sesle #KONSANTRASYON! '' sözleri sarf edildi.

Editör: Mücahid Ateş