Gazeteci Yılmaz Özdil, hani şu bir zamanlar “Mustafa Kemal leblebi yerdi, rakı içerdi.” şeklinde yazılarıyla paranın para olduğu zamanda, kitabını 2 bin 500 liraya satan kişi. Yılmaz Bey kendi YouTube kanalında yaptığı canlı yayında skandal sözlere imza attı. Özdil, Filistin'in başkenti Kudüs’te siyonist İsrail polisine bıçakla saldırmasının ardından şehit edilen 34 yaşındaki Türk vatandaşı Hasan Saklanan olayından bahsetti. Özdil, yaşanan olayı "Abdullah Öcalan'ı yakalamamızı sağlayan ülke İsrail'ken, Netanyahu'yken nasıl oldu da bir Türk imam İsrail'de, İsrailli polislere bıçakla saldıracak hâle geldi? Öcalan'ı yakalamamızı sağlayan dostluk böylesine bir nefrete nasıl dönüştü?" ifadeleriyle değerlendirdi.

Özdil zaten yıllardır benzeri cümleler kurardı da açıkça zalim bir devlete böylesine destek verme cesaretini, galiba içtiği rakı kadehinin dibine gelince buldu. İsrail'in Filistin'i işgal etme planı ve çalışmalarından, aynı zamanda Gazze'deki katliamlarından dolayı İsrail’in dünya kamuoyunda öfkeye sebep olmasından bihaber olan Özdil'in ifadeleri sosyal medyada da tepki çekti. Ama tıyneti bu olan adamdan başka ne beklenebilir ki? Araya bir Netanyahu kitabı sıkıştırabilir belki… Onu da 2 bin 500 dolardan satıverir, kesat işleri düzeltiverir. Hatta daha da ötesini yapıp İsrail’de imza günü bile yapabilir ama kitap imzalatacak kişi olarak Bibi’den başkası gelir mi, bilemem. İsrail sokakları bile Bibi’den rahatsızken onu öven birine ne kadar yüz verirlerse artık…

Yılmaz ağamız, günlerdir beklenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesi gerçekleştikten sonra; görüşmenin yandaş medya tarafından köpürtüldüğü iddiasında da bulundu. Özdil, konu hakkındaki yorumlarına “1 Mayıs'ta yaşanan polis devleti şovlarından sonra bu randevuyu iptal etmesi gerekirdi ama hiç istifini bozmadı” eleştirisinde bulunarak başladı.

Özdil sonrasında, görüşmenin en somut sonucunun konuşulmadığını vurgulayarak “Hemen, şu anda internete girin; Google'a girin, Ekrem İmamoğlu yazıp arayın lütfen. 13 milyon sonuç çıkıyor. Yani Ekrem İmamoğlu'nun şu anda medyadaki görünürlüğünün, medya popülaritesinin skoru 13 milyon. İçinde Ekrem İmamoğlu geçen 13 milyon haber var demek bu internette. Mansur Yavaş yazıp arayın lütfen, 7 milyon sonuç çıkıyor. Mansur Yavaş'ın medyadaki görünürlüğü bu; 7 milyon. Cemil Tugay yazıp arayın lütfen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı; 3 milyon sonuç çıkıyor. Hâl böyleyken Özgür Özel yazıp arayın lütfen, 65 milyon sonuç çıkıyor.” diye konuştu.

Erdoğan’ın seçim stratejisinin yıllardan beri bu tarzda işlediğini de sözlerine ekleyen Özdil, “Geçen seçimde de bunu yaşadık. Ne yapıp edip Kılıçdaroğlu'nu aday yaptığı gibi şimdi Özgür Özel'i yükseltip CHP'nin cumhurbaşkanı adayı yapmaya çalışıyor. Zaten Özgür Özel’de de bunun emarelerini görüyoruz. Bu kozmetik hareketler filan… 31 Mart seçimine kadar ‘biz’ derken şimdi aniden ‘Ben seçimi kazanacağım’ diyor. Ben! Hep böyledir; halkın gözünün içine baka baka halkı manipüle eden saray medya ve CHP'den maaşa bağlanan sözde muhalif sözleşmeli medyaya hayırlı Özgür Özeller dilerim! Ben kendi payıma tekrar uyarıyorum, biz bu filmi gördük. Takdir CHP kadrolarının.” ifadelerini kullandı.

Ayar üstüne ayar veriyor 2 bin 500 liralık kitap müellifi. Kendince ben dünyaya ayar veririm havasında. Ne de olsa kitap sattı. “Atam sigara içerdi; rakı içer, leblebi yerdi.” havasında. Çok konuşup çok yönlendirme yapanlar siyaseti yoruyorlar. Bunu da taktik diye yutturuyorlar. Artık ülkede kimse bunlara güvenmemeli çünkü bunlar ne CHP’nin ne AK Parti’nin ne de bu ülkenin dostu değiller. Hesap soracaksa da ödüllendirecekse de bu işi, bu halk yapar. Karga giyimli kılavuzlara ihtiyaç yok. Vesselam…