Fatih Terim Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gümüşdağ, iç sahadaki son maçlarını oynadıklarına dikkati çekerek takımını tebrik etti.

Teknik direktör Çağdaş Atan'ın göreve geldiği haftaya kadar Başakşehir Futbol Kulübünün puan alamadığını ve gol atamadığını vurgulayan Gümüşdağ, şunları kaydetti:

"Mental ve fiziksel olarak dipte olan takımı alıp dördüncü sıraya taşıyan Çağdaş Atan hocamızı, ekibini ve tüm oyuncu kardeşlerimi, bu işe inandıkları için kutluyorum. UEFA Avrupa Konferans Ligi'ni garantiledik. Ziraat Türkiye Kupası'nın sonucuna göre belki UEFA Avrupa Ligi'ne katılma şansımız olacak. Hem kupa maçının sonucu hem de bizim önümüzdeki hafta alacağımız sonuç bunu belirleyecek. Çağdaş Atan hocamız büyük bir başarı gösterdi. Takıma inandı, oyunculara inandı, oyuncular da hocaya inandı. Başakşehir'in DNA'sında hep Avrupa var. Kuruluşumuzun ardından 11. sezonumuza gidiyoruz ve sadece 2 sezon Avrupa'ya gidemedik. Süper Lig şampiyonluğu, kupa finalleri, hep başarıya giden bir takım var. Takımımla, ekibimle, yönetim kurulumuzla gurur duyuyorum. Trabzonspor maçında takımımız iyi oynadı. 5 haftadır kaybetmiyorduk ama Trabzonspor'u da tebrik ediyorum."

Hamit Altıntop duyurdu: İlk maçı kaçırabilir... Hamit Altıntop duyurdu: İlk maçı kaçırabilir...

"Yeni yönetim Türk futbolu açısından hayırlı olur"

Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 18 Temmuz'daki olağanüstü seçimli genel kurulu hakkında da "TFF, seçimli genel kurul kararı aldı, tarihi de açıkladı. Bu tarihte de adaylar çıkacaktır. O gün Başakşehir Futbol Kulübü değerlendirmesini yapıp, kime oy verip kime vermeyeceğine de karar verecektir. Zaten futbolda artık yeni bir dönem, yeni bir federasyon, yeni bir yönetim olması da Türk futbolu açısından hayırlı olur." değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Bora Akyol