Reklamı Kapat

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları nelerdir? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü maaşları ne kadar?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yapılacak olan alımların ardından “Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları nelerdir? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü maaşları ne kadar?” gibi sorular sıkça araştırılmaya başlandı. Söz konusu ilana Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında yeterli sayıda başvuru yapılmadığından, KPSS şartı aranmaksızın yeni bir ilan yayımlandı. Peki, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları nelerdir? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü maaşları ne kadar?

Haber albümü için resme tıklayın

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan adayların başvuru yapabileceği Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne 19 kılavuz kaptan alacak. Peki, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları nelerdir? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü maaşları ne kadar? İşte konuya ilişkin detaylar…

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 5237 sayılı Kanunun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. • 5237 sayılı Kanunun 188 inci, 190 ıncı ve 191 inci maddelerindeki suçlardan dolayı hakkında verilmiş bir mahkûmiyet veya güvenlik tedbiri kararı bulunmamak.

10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde geçerli Kılavuz Kaptan yeterliliğine sahip olmak. 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde Sağlık durumunun deniz hizmetine elverişli olduğunu, bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre belgelemek. Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmamış olmak. Başvuru yapan ve/veya işe girmeye hak kazanan aday, işyerinde uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde 1 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır. Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MAAŞLARI NE KADAR?

Hizmet verilen bölgenin fiziki özellikleri, trafik yoğunluğu, katma değer etkisi gibi özellikleri, buradaki kaptanların önemini ortaya çıkarıp fiyat belirlenmesinde belirleyici etkilere sahip oluyor. Bu bağlamda genel bir fiyat çerçevesi çizmek gerekirse, en düşük kılavuz kaptan maaşı 10,000TL ile başlayıp, aylık 50,000TL arasındaki fiyatlarla kılavuz kaptanlı yapılması mümkündür.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, 30 Kasım’da duyurulan 20 kişilik kılavuz kaptan alımına ilişkin süreçte sadece 1 aday işe girmeye hak kazandı. Söz konusu ilana Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında yeterli sayıda başvuru yapılmadığından, KPSS şartı aranmaksızın yeni bir ilan yayımlandı.

Bu kapsamda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının birinden mezun 19 kılavuz kaptan alınacak.

Başvuracak kişilerin, Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde gerekli yeterliliğe sahip olması, sağlık durumunun deniz hizmetine elverişli olduğunu belgelemesi gerekiyor.

Söz konusu ilan kapsamında durumu talep şartlarına uygun adaylar, başvurularını Türkiye İş Kurumu web sayfası açık iş ilanları kısmından elektronik ortamda ya da Türkiye İş Kurumu hizmet merkezlerine şahsen giderek başvurabilecek.

Türkiye İş Kurumu tarafından aday listelerinin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne gönderilmesini müteakip, listeler, sınav yeri, saati ve tarihi Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü web sayfasının “Haberler ve Duyurular” kısmından (https://www.kiyiemniyeti.gov.tr/haberler_duyurular) ilan edilecek.

21 Ara 2020 - 12:26 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Diriliş Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Diriliş Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Diriliş Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Diriliş Postası değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sizce 2020-2021 sezonunda Süper Lig'de hangi takım şampiyon olur?