Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım şartları neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı süresiz işçi alımı yapacağını duyurması ardından vatandaşlar personel alımların ne zaman olacağını merak edip araştırıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşlar hangi şartlar ile alımların olacağını merak edip araştırıyor. Başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı duyurulması ardından vatandaşlar alımın ne zaman olacağını ve alım şartlarının neler olduğunu araştırıyor. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım şartları neler?

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım şartları neler? Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı yapacağını duyurması ardından vatandaşlar personel alımların ne zaman olacağını merak edip araştırıyor. İŞKUR üzerinden personel alımın yapılacağını duyuran bakanlık hangi şartlarda personel alımını yapacağı ise merak konusu. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım şartları neler? İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan süresiz işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. İşe alınacak olan vatandaşlar için sınav şartı yapılmadan başvuru yapan sayısı arasından gerçekleştirilecek olan noter kurası ile belirlenecek.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 işçi alımı için ilan yayımladı. İlana göre, endüstriyel bakım onarım teknisyeni, endüstriyel elektronik teknisyeni, elektrikçi, kamyon şoförü, kimya laboratuvarı görevlisi, inşaat teknolojisi teknisyeni, iş makineleri operatörü, laborant, aşçı, kalorifer ateşçisi, kaynakçı, gemici, makine onarım ve bakım teknisyeni, marangoz, kaynakçı, otomotic teknolojisi teknisyeni, güvenlik görevlisi, otomotiv boya onarımcısı, laboratuvar temizlik işçisi, temizlik görevlisi, sıhhi tesisatçı, tornacı gibi pek çok pozisyonda işçi alınacak.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

İşçi olarak alınacaklarda; 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını aşmamış olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il/ilçe düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır. Özel şartlarda belirtilen eğitim düzeyi ve belgelere ilan tarihi itibariyle sahip olmak,

Mesleki niteliklerde aynı zamanda ehliyet şartı arananlar, mesleklerini yürütürken araç kullanma hizmetlerini yerine getirecektir. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır, Alınacak işçilerin deneme süresi 90 (doksan) gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir,

Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, tarımsal faaliyet ve hayvan bakımı işlerinde görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır, Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). Şartları aranır.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Tarım ve Orman Bakanlığı 826 süresiz işçi alımı başvuruları bugün İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı 826 süresiz işçi alımına ilişkin detayların yayımlanmasının ardından başvuruların 3 Ocak tarihine kadar İŞKUR üzerinden alınacağı duyuruldu. İşe alınacak olanlar sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurası ile belirlenecek. Kura çekimi 16 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Kura çekiliş sonuçları ve yapılacak olan değişimler ile ilgili detaylar ise Tarım ve Orman Bakanlığının resmi sitesi üzerinden başlayacak.

Bakanlığımızda istihdam edilmek üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında özel şartları ve ayrıntıları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanacak, 4857 sayılı İş Kanununa tabi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere 826 adet işçi alımı yapılacaktır.

18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını aşmamış adaylar, sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecek.

Başvurular 3 Ocak 2021 tarihine kadar İŞKUR sitesi üzerinden alınacak. Kura çekilişi 16 Ocak tarihinde yapılacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

29 Ara 2020 - 15:30 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Diriliş Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Diriliş Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Diriliş Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Diriliş Postası değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sizce 2020-2021 sezonunda Süper Lig'de hangi takım şampiyon olur?