Mücahit Ateş - Muhabir

Huawei Eyewear 2 Sunglasses, kullanıcılarına sağlıklı duruş hatırlatıcıları ve hava durumu uyarıları gibi özelliklerin yanı sıra dokunmatik kontroller ve sesli asistan desteği sunuyor.

Tasarım ve özellikler

Huawei Eyewear 2, Eylül 2023'te piyasaya sürülen selefinin estetik konseptini koruyarak, yüksek yoğunluklu plakalardan yapılmış büyük boyutlu bir çerçeve tasarımına sahip. Siyah kare çerçeve ve UV400 koruyucu lensler, ultraviyole ışınlarının göze girmesini etkili bir şekilde engellerken, gözlüğe dekoratif bir parlaklık katıyor.

Huawei, Yeni Akıllı Güneş Gözlüğünü 'Eyewear 2'Yi Tanıttı

Gözlük, Huawei'nin akıllı ekosistemine sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyor. HarmonyOS 4 işletim sistemi ile çalışan Eyewear 2, akıllı telefon ve tablet gibi Harmony cihazlarına otomatik olarak bağlanabiliyor. Birden fazla cihazdan gelen ses, akıllı gözlüğe kesintisiz bir şekilde aktarılabiliyor. Örneğin, bir arama geldiğinde telefonu bulamıyorsanız, gözlüğün şakaklarına dokunarak aramayı yanıtlayabilir veya çift dokunarak sesli asistanla etkileşime geçebilirsiniz.

Kullanım ve performans

Gözlüğün saplarının her iki yanında yer alan sensörler, kullanıcıya dokunmatik kontrol imkanı sunuyor. Entegre hoparlörler, açı dinleme tasarımı ile dışa ses gitmesini engelliyor. Ayrıca, FreeBuds Pro 3 veya başka bir kulaklıkla eşleştirilerek daha kişisel bir dinleme deneyimi sağlanabiliyor. Eyewear 2, tek şarjla 11 saate kadar kullanım süresi sunuyor.

İnsan kalbinin iç yapısını gösteren, Google Earth'e benzer teknoloji geliştirildi İnsan kalbinin iç yapısını gösteren, Google Earth'e benzer teknoloji geliştirildi

Huawei, Yeni Akıllı Güneş Gözlüğünü 'Eyewear 2'Yi Tanıttı 2

Fiyat ve erişilebilirlik

Huawei Eyewear 2 Sunglasses, Çin'de 305 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Gözlüğün diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı veya ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Huawei'nin yeni akıllı güneş gözlüğü Eyewear 2, estetik tasarımı ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Teknoloji meraklıları, bu yenilikçi cihazın uluslararası pazarda da yer almasını dört gözle bekliyor.
 

Editör: Mücahid Ateş