İsrail'in Gazze'ye olan saldırılıları aralıksız devam ediyor.   Her ne kadar ateşkes görüşmeleri yapılsa da henüz çözüme varılabilmiş değil. 

İsrail devlet televizyonu KAN'da yer alan haberde, Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'ndeki Refah bölgesine karadan işgal olmadığı takdirde hükümetten çekilme tehdidinde bulundu.

ABD duyurdu: Gazze'de mahsur kalan 17 ABD'li doktor bugün tahliye edildi ABD duyurdu: Gazze'de mahsur kalan 17 ABD'li doktor bugün tahliye edildi

Haberde, Smotrich ve Ben-Gvir'in Netanyahu'ya yönelik bu çıkışının sebebinin ateşkes konusunda ilerlemeden kaynaklandığı belirtildi.

İki bakanın Refah'ın işgalinden vazgeçilmesi durumunda, İsrail'in güvenliği için sorumlulukların yerine getirilmiş olmayacağını öne sürdüğü kaydedildi.

Yahudi Gücü Partisinin lideri Ben-Gvir ve Dini Siyonizm Partisi lideri Smotrich'in partilerinin hükümetten çekilmesi durumunda İsrail'de 2022 yılının Aralık ayından bu yana devam eden koalisyon hükümeti düşüyor.

Kaynak: AA