Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Misnet, UNESCO özel temsilciliği görevinden istifa etti.

Nihat Kahveci: Cuma sabahına kadar gol yedik Nihat Kahveci: Cuma sabahına kadar gol yedik

Resim: A A

Şeyha Moza: İsrail okulları ve üniversiteleri bombalarken ve öğrencileri öldürürken UNESCO’nun sessiz kalmasını protesto etmek için istifa ettiğini açıkladı

Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır el-Misnet, Geçtiğimiz günlerde Emine Erdoğan ev sahipliği yaptığı "Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi"nde katılmıştı.

Resim: A A

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin annesi Şeyha Moza binti Nasır, İsrail'in şu anda bütün uluslararası hukuku hiçe sayarak her zamanki gibi Gazze'ye saldırılarına devam ettiğini belirterek, "Şu anda herkes bütün dünyada bu cinayetleri görmektedir ve aynı zamanda Filistin halkı zorla tehcir edilmektedir. Uluslararası insancıl hukuk çiğnenmektedir. Vahşi bir şekilde bu insanlar katledilmektedir. Ve evleri üzerlerine yıkılmaktadır. Bu tabii ki, tamamen bir ihlaldir." ifadelerini kullandı.

Resim: A A

Şeyha Moza kimdir?

Şeyha Moza bint Nasır el-Misnet, 1959 yılında Kuveyt'te doğdu. 1977 yılında Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife Al Sani ile evlendi. Katar'ın ilk First Lady'si olarak görev yaptı.

Şeyha Moza, eğitim ve kültür alanında yaptığı çalışmalarla tanınıyor. UNESCO özel temsilciliği görevini 2012 yılından beri yürütüyordu.