İstanbul, Bursa ve İzmir’e yakınlığıyla ilgi çeken turizm merkezi Balıkesir’in Edremit Körfezi son günlerde sezonluk kiralık villa ve yazlıkları ile dikkatleri çekiyor.

Kiralık villa fiyatlarında artış: Edremit Körfezi’nde

Bu villa ve yazlıkların kiraları zaman zaman 1 milyon liraya kadar yükseliyor.


EN ÇOK İLGİ AYVALIK'A
Özellikle sezonluk ve günlük kiralamalarda Ayvalık bölgesinin ilgi çektiğini ifade eden Emlakçı Ahmet Yüksel, “Şu anda gayrimenkul satışlarında bir durgunluk var yılbaşından bu yana. Baya bir durgunluk yaşıyoruz. Bir de fiyatların anormal yükselmesinden dolayı biraz duran. 2 artı 1 yeni daireler 5-5,5 milyon. 3+1’ler 8-12 milyona kadar çıkıyor fiyatlar. Aylık kiralamalarda 12 aylık kiralamalarda daire fiyatları 25 bin ile 50 bin lira arasında değişmektedir. Yani kiralar. Ama sezonluk kiralıklarda fiyatlarda anormal bir yükseliş var. Ve kiralarda bir yoğunluk var. Sezonluk şu anda 300 bin lirayla 1 milyon arasında değişiyor. Aylık villa kiraları 150 bin lirayla 200 bin lira arasında değişmektedir. Ama sezonluklarda da fiyat gibi 1 milyona kadar çıkıyor.” dedi.

Fiyatların sezonluk 300 bin liradan başladığını ifade eden emlakçı Arif Zeka, “Sezonluk olarak kiralamak dersek 300-350 bin lira gibi bir bütçeyi gözden çıkardığınız takdirde burada sezonluk olarak bir ev, bir mülk kiralamaya gidebilirsiniz.” dedi.

Bakan Şimşek: En büyük önceliğimiz enflasyonu tek haneye düşürmek Bakan Şimşek: En büyük önceliğimiz enflasyonu tek haneye düşürmek

Editör: Nusret Odabaş