CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart Yerel Seçimleri için depremle sarsılan Hatay’da yeniden Lütfü Savaş’ın adaylığını açıklamış, ancak bu açıklama kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, tartışmalara ve protestolara sebep olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilgili konuştu.

“BÜTÜN İHTİMALLER DEĞERLENDİRİLDİ”

Özel konuşmasında, “Genel merkezimizde toplandık. Hatay'da aday gösterdiğimiz bütün ilçe başkan adaylarını, ilçe belediye başkan adaylarını, bütün ilçe başkanlarımız toplam 40 kişi oturduk. İl başkanımızın da varlığında bütün anketler değerlendirildi bütün ihtimaller değerlendirildi.” İfadelerini kullandı.

“LÜTFÜ SAVAŞ İLE DEVAM ETMEYE KARAR VERDİK”

Tüm öz eleştiriyi yaptıklarını ifade eden Özel’in konuşması şu şekilde devam etti:

YSK bugünkü seçim itiraz kararlarını açıkladı! YSK bugünkü seçim itiraz kararlarını açıkladı!

“Anket sonuçlarımız ve örgütümüzün talepleri doğrultusunda gece saat 03.00'e gelirken biz CHP olarak üzerimize düşen bütün öz eleştiriyi yaparak Lütfü Savaş'ın deprem sonrası kendisinin de yakınlarını, akrabalarını kaybetmiş bir depremzede olarak ilk günlerde kullandığı bazı ifadelerden kendisinin de duyduğu üzüntüyü, yaptığı öz eleştiriyi de not ederek, Hatay'da yola Sayın Lütfü Savaş ile devam etmeye karar verdik.”

CHP seçmeni, depremin sorumlularından biri olarak Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı görürken, Özel’in bu açıklamalarının sandığa nasıl yansıyacağı merak konusu oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ