Son günlerde ünlü çikolata olan Ozmo markasına yönelik boykot çağrıları, markanın ürünlerinin hangi ülkenin malı olduğu sorularını gündeme getirdi. Peki, Ozmo İsrail’in ürünü mü? Ozmo boykot mu, hangi ülkenin ürünü? Ozmo İsrail’in ürünü mü?   

OZMO İSRAİL’İN ÜRÜNÜ MÜ?    

Ülkenin en bilinen çikolatalarından biri olan Ozmo çikolata özellikle çocuklar arasında çok popülerdir. 1995 yılında İstanbul'da kurulmuştur ve o günden bu yana kaliteli ve lezzetli çikolatalarıyla müşterilerinin beğenisini kazanmıştır.

Bitlis'te 1 polis memuru tutuklandı: 'Bombacı Mülayim' adliyede Bitlis'te 1 polis memuru tutuklandı: 'Bombacı Mülayim' adliyede

OZMO BOYKOT MU?   

Ozmo, Türkiye merkezli bir çikolata markası olduğu için boykot iddiaları kesinlikle asılsızdır.

OZMO HAKKINDA DETAYLI BİLGİ     

OZMO markası, şölen markasının ürettiği ürünler arasında yer almaktadır.Şölen Çikolata Gıda Sanayi A.Ş., Gaziantep'te 1989 yılında Çoban Ailesi tarafından kurulan bir çikolata, gofret ve şekerleme şirketidir. Şirket, çikolata, çikolatalı ürünler, bisküvi, kraker, kek, şeker ve lokum kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesi sunarak pazarda önemli bir konum elde etmiştir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, Şölen Çikolata, Türkiye'nin en fazla çikolata ve çikolatalı ürün ihracatı yapan firmasıdır. Bugün itibariyle 200'den fazla ürün çeşidini, 100'den fazla ülkeye başarılı bir şekilde ihraç etmektedir. Şölen, 2014 yılında "Candy Industry Top 100" listesinde 49. sırada yer alarak dünyanın en önemli şekerleme firmaları arasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Şirketin marka portföyü arasında Biscolata, Milango, Ozmo, Wapps, Luppo, Lokkum, Nutymax, Greta gibi başarılı markalar bulunmaktadır. Bu markalar, hem yerel hem de uluslararası pazarlarda büyük başarı elde etmiş ve Şölen'i sektörde önde gelen bir oyuncu haline getirmiştir.

Editör: Merve Dere