Berfin Bitirim-Muhabir

Son yüz yılın en büyük felaketini geçtiğimiz 6 Şubat’ta yaşadık. Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, milyonlarca kişi depremlerden doğruca etkilendi.

Hayatını kaybeden binlerce kişiden biri de sosyal medya fenomeni Taha Duymaz oldu. Günlerce enkaz altında kalan Duymaz’ın acı haberi herkesi derinden etkiledi. Yemek videoları ile tanınan Taha Duymaz, depreme iki kardeşi ile yakalanmıştı.

ACILI ANNE KONUŞTU

Afete Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan halasının evinde yakalanan Taha Duymaz ve 2 kardeşi, Güveççi Mahallesi’nde defnedildi. Genç yaşta hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın annesi Meryem Duymaz, çocuklarının toprağa verildiği günden bu yana günden bu yana her gün mezarlığa gidiyor.

Evlatlarının mezarı başında gözyaşlarına hakim olamayan acılı anne, çocuklarının fotoğrafları ile teselli bulmak için elinden geleni yapıyor.

Bakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiği Bakan Fidan'dan yoğun diplomasi trafiği

“HİÇ UNUTMUYORUM”

Meryem Duymaz, “Çok zor, Allah kimsenin başına göstermesin. Allah hepsine rahmet eylesin. İnşallah mekânı cennet olur. Çok üzgünüm, hiç unutmuyorum. Daha bugün ölmüşler gibi. Depremin üstünden bir yıl geçti ama benim için dün gibi. Her gün buraya gelip gidiyorum. Buraya gelince üzülüyorum ama rahatlıyorum biraz. Melek, Taha, Umut, halası ve kocası 5 kişi öldü” diye konuştu.

Editör: Berfin Bitirim