EURO 2024 Avrupa Şampiyoansı Elemeleri B Grubu maçında, Hollanda evinde İrlanda'yı konuk edecek.

Johan Cruyff Arena'da oynanacak maç saat 22.45'te başlayacak.

FIBA başvurdu! Olimpiyatlara daha fazla takım FIBA başvurdu! Olimpiyatlara daha fazla takım

İrlanda'nın EURO 2024'e gidebilmesi için tek şansı var ama bu şansı maç kazanarak değil kaybederek elde edecek.

Toplaığı 6 puanla 4. sırada yer alarak gruptan çıkma şansı kalmayan İrlanda, Hollanda'ya yenilmesi halinde Uluslar Ligi'nde play-off hakkı elde edecek ve buradan turnuvaya katılma şansı ortaya çıkacak.

Grupta Hollanda ile Yunanistan 12'şer puanla ikinci olmak için savaşırken, Portakalların maç eksiği olmasına rağmen karşılaşmadan mutlaka galibiyetle ayrılması gerekiyor.

Turnuvaya nasıl katılacak?

İrlanda'nın play-off'lara katılabilmesi için Uluslar Ligi sıralamasında kendisinden üstte olan ama otomatik olarak sıralamaya giremeyen 7'den daha fazla takım olmaması gerekiyor. Hollanda, Uluslar A Ligi'nde yer alması ve Avrupa eleme gruplarında otomatik sıralamaların dışında kaldığı için bu takımlardan biri. Hollanda'nın otomatik olarak önünde yer almayan Yunanistan'ı geçmesi için İrlanda önemli bir faktör.

İrlanda, Uluslar Ligi'nde Yunanistan'dan daha üst sırada yer alıyor ve play-off'ta onları geride bırakacak. Bu nedenle İrlanda'nın kasım ayında Hollanda'ya kaybetmesi gerekiyor.

İrlanda, galip gelirse Hollanda'nın Yunanistan'ın üzerine çıkması mümkün olmayacak. Bu da İrlanda'ya play-off oynama yolunu kapatacak.