TOGG ROTAYI ALMANYA'YA ÇEVİRDİ

Son dakika: TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karataş'tan flaş açıklama - A Haber  Son Dakika Ekonomi Haberleri

Togg CEO'su Gürcan Karakaş, Almanya'ya giriş planlarını açıkladı. Karakaş, "Avrupa'ya girmek istiyoruz, bu senenin sonunda Almanya hedefimiz. Almanya'daki yapımızı oluşturuyoruz. Almanya pazarına girmek istiyoruz. Bu senenin sonunda girmiş olacağız." dedi.

ALMAN MEDYASINDAN TOGG'A BÜYÜK İLGİ

Togg Alman

Alman Stern dergisi, Togg T10X'in Türklerin prestij nesnesi haline geldiğini ve yıl sonunda Almanya'ya geleceğini yazdı. Dergi, Togg'un dijital ekosistemine ve Tesla ile benzerliklerine dikkat çekti.

TOGG T10X'İN ÖZELLİKLERİ

Mehmet Karataş: Şu ana kadar 170 Togg teslimatı yaptık - Medyabar

Sürekli internet bağlantısı ve uzaktan güncelleme 12,3 inç gösterge paneli ve 29 inç XXXL ekran Kendi işletim sistemi ve uygulama mağazası, Araç içi yüz tanıma ve AI-Radio, 435 PS güç ve 468 kilometre menzil, 2 bin 165 kilogram ağırlık ve 9,50 metre dönüş çapı, 523 kilometreye kadar menzil, AC şarj istasyonlarında 22 kW, DC hızlı şarj istasyonlarında 180 kW'a kadar şarj hızı

ALMANYA'DA FİYATLAR NE OLACAK?

Trafiğe nisanda 196 bin 309 aracın kaydı yapıldı Trafiğe nisanda 196 bin 309 aracın kaydı yapıldı

Togg CEO'su Karakaş: Yeni model 2025'te yollarda olacak - SDN

Almanya için fiyatlar henüz belirlenmedi. Türkiye'de fiyatlar 40 bin avro civarında başlıyor, en üst versiyonun 65 bin avronun üzerinde olması muhtemel.

TOGG'UN AVRUPA'YA GİRİŞİ

Yerli otomobilin hiç bilinmeyen iki detayı ortaya çıktı

Togg'un Avrupa'ya girişi, Türkiye'nin otomotiv sektöründeki önemli bir adım olacak. Togg'un Almanya'da başarısı, diğer Avrupa ülkelerine de girişini kolaylaştıracak.

Editör: Pınar Karahan