İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Küçükçekmece’de vatandaşlara seslendi! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Küçükçekmece’de vatandaşlara seslendi!

TRT'den futbolseverlere müjde. TRT UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi yayın haklarını aldı. Avrupa kupalarında 3 kulvarda maçlar artık şifresiz yayınlanacak.

100 MİLYON EURO YALANLANDI

Merkezin sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada, TRT'nin, 2024-2027 yılları arasında 3 sezon boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi yayın haklarını aldığı hatırlatıldı.

"TRT'nin, Şampiyonlar Ligi yayın hakları için 100 milyon euro teklif verdiği" iddiasının doğru olmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu yayın hakları için sosyal medya hesaplarında paylaşılan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Yayın hakları maliyeti, TRT'nin reklam ve üyelik gelirleri gibi ticari girişimleri ile rahatlıkla karşılanabilecek düzeydedir. TRT, Türk futboluna desteğinin bir göstergesi olarak, Türk takımı maçlarını TRT 1 ve TRT Spor kanallarından şifresiz olarak halkımızın hizmetine sunacaktır."

Muhabir: NUSRET ODABAŞ