Kırşehir'de girdiği muhtarlık yarışını kaybeden Aydın Battal, sosyal medyada gündem olmuştu. Akrabalarına yazdığı şiirler sebebiyle dizi ve film teklifi alan Battal'ın ilk dizisi de belli oldu.

ŞİİRİYLE TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNE OTURMUŞTU

Yerel seçimlerde köyünde muhtar olabilmek için iki kişiyle yarıştığını ifade eden Aydın Battal, "Aşağı Homurlu köyünde üç aday, 300 oy vardı. Bana 29 oy çıktı ve kaybettim. Seçimlere başladığımda üzerimde üç yük vardı. Gariban olmam, çobanlık yapmam ve sosyal medyada şiir yazıp paylaşıyor olmam. Gönlüme söz geçiremedim ve macera içine girdim" demişti.

BATTAL’A BİRÇOK DİZİ VE FİLM TEKLİFİ GELDİ

MİT, kriptoloji soruları yayınlandı MİT, kriptoloji soruları yayınlandı

Bir anda popüler olan Battal daha sonra yaptığı açıklamasında "Bildiğiniz üzere bir şiir yazdım. Memleket beni bağrına bastı, herkese teşekkür ederim. Birkaç dizi ve filmden rol teklifi aldım. Bu sevinçli haberi paylaşmak istedim. Kırşehiri'mizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum" dedi.

BATTAL, GÖNÜL DAĞI’NIN KADROSUNDA

Battal, kendisine gelen tekliflerden Gönül Dağı dizisinde oynamayı kabul etti. Yapımcının teklifini kabul eden Aydın Battal, Gönül Dağı dizisine katıldı. Setten ilk fotoğrafı da sosyal medya hesabından paylaşan Battal, ''İşte geldim gönül dağı. İlk seti tamamladık bugün'' ifadelerini kullandı.

Muhabir: GÜLNAZ MELİSSA ÖZKAN