Berfin Bitirim-Muhabir

Dune: Part 2’nin vizyona girmesiyle rekordan rekora koşması bir olurken, serinin hayranlarının heyecan içinde beklediği bir gelişmede Funcom’dan geldi. 2022 yılında duyurulan Dune: Awakening oyununu nasıl oynanacağı ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı.

“Arrakis’te hayatta kalma” başlıklı yeni fragman Funcom'un 15 dakikalık Dune: Awakening Direct gösterimi sırasında oyun tutkunlarına tanıtıldı. Bunun yanı sıra oyundaki karakterin hem yaya olarak hem de çeşitli araçlar ve filmde ilgi çeken ikonik Ornithopter pilotluğu gibi diğer yöntemlerini kullanarak Arrakis'i keşfetmesi fragmanda yer aldı.

FİLMİN RUHUNA UYGUN GÖRÜNTÜLER

Funcom’da yapılan basın açıklamasında, oyun fragmanında gösterilen sahnelerin hiçbirinde CGI olmadığına vurgu yapıldı. Özellikle oyunculara son Dune filmlerinin hissini yansıtan daha sinematik bir deneyim sunmak istediği ancak gösterilen görüntülerde doğrudan oyun içinden seçtiklerini duyurdu.

Bir açık dünya oyunundan bekleneceği gibi, Dune: Awakening etkileyici görünüyor. Kreatif Direktör Joel Bylos'un oyunda "ölçek olarak çok daha büyük" devasa savaşlar olduğunu belirtti.

Bylos daha önce oyunun "alternatif bir tarihe" sahip olacağını ve filmlerle direkt olarak bağlantısının olmayacağını dile getirse de mizansen olarak filmin dışına çıkılmayacağı da bilinen bir gerçek.