Havan saldırısına karşılık verildi: 21 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/YPG'nin Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakoluna yönelik saldırısının ardından başlatılan "meşru müdafaa" ve "cezalandırma atışları" sonucu öldürülen terörist sayısının 21'e yükseldiğini bildirdi.

Açıklamada, "Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Milletimizin huzur ve güvenliğine karşı ter türlü girişime misliyle karşılık verilmektedir. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam edilecektir." ifadesine yer verildi.

Bu arada, Bakanlık tarafından bazı hedeflerin vurulmasına yönelik görüntüler de paylaşıldı.

HAVAN SALDIRISINDA 4'Ü ASKER 5 KİŞİ YARALANMIŞTI 

Milli Savunma Bakanlığı, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde PKK terör örgütü tarafından havan toplu saldırı gerçekleştirildiğini duyurmuştu. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

"Hain terör örgütü tarafından Gaziantep Karkamış ilçemize ve Köprübatı Hudut Karakolumuza Suriye Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/ Havan saldırısı sonucunda 4 askerimiz ve 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevkedilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Ateş destek vasıtalarımızla meşru müdafaa ve cezalandırma atışları kapsamında belirlenen hedeflere misliyle karşılık verilmektedir."

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/10215510/havan-saldirisina-karsilik-verildi-21-terorist-olduruldu