Gönül Dağı dizisinin konusu ne? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı, geçtiğimiz hafta yayınlana bölümüyle yeniden sevenlerin gönlünden taht kurdu. Sempatik oyuncu kadrosuyla izleyenleri ekrana kilitleyen dizi hakkında detaylı bilgileri siz değerli okuyucularımız için derledik. Peki, Gönül Dağı dizisinin konusu ne? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? İşte tüm detaylar haberimizde…

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN KONUSU NE? GÖNÜL DAĞI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Bozkırın ikliminde aşklar naif ve güzel, kavuşmalar ise çetin ve neredeyse imkansızdır. Bundan en fazla nasibini alan ise Taner’dir. Çocukluk aşkı Dilek’in kasabadan ayrılışının üstünden yıllar geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner’in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan’la birlikte ‘Altmış altı’ adını verdikleri uçaklarını bitirme aşamasına gelmişlerdir. Yakın zamanda başvurdukları havacılık şirketi Taner’e ulaşır ve üç gün sonra yaptıkları uçağı görmeye geleceklerini söyler. Bu haber amcaoğullarını çok sevindirir, ancak bir problemleri vardır. Uçağın testi sırasında motor yanmıştır ve havacılık şirketi gelene kadar yeni bir motor bulmaları gerekmektedir. Üstelik Gönül Dağı’ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır. Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha zorlaştırır.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Gönül Dağı dizisinin çekim yeri Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleşmektedir. Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Dizide görünen Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6173601/gonul-dagi-dizisinin-konusu-ne-gonul-dagi-dizisi-nerede-cekiliyor