Eski İtalya Başbakanından AB’ye çok sert eleştiri: Çakallar ve yılanlar mağarası

İtalya’nın eski Başbakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, Avrupa Birliği’nin çakallar ve yılanlar mağarası olduğunu söyleyerek, İtalya’nın koronavirüs krizinden sonra Birlik’ten ayrılması gerektiğini söyledi.

İtalya merkezli Ansa’da yer alan habere göre İtalya’nın eski Başabakanı ve aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, sosyal medya hesabından Avrupa Birliği’ne çok sert eleştirilerde bulundu.

“TEŞEKKÜR ETMEDEN VEDA EDELİM!”

Salvini, Avrupa Birliği’nin, ‘Birlik’ olmaktan çok bir ‘çakallar ve yılanlar mağarası’ olduğunu söyledi.

Virüsü yendikten sonra Avrupa Birliği üzerine tekrar düşünülmesi gerektiğini söyleyen Salvini, “Önce virüsü yenelim, sonra tekrar düşünelim. Gerekirse teşekkür etmeden veda edelim” dedi.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Avrupa’daki merkez üssü olan ülkesinin, Avrupa Birliği’nden (AB) salgının yarattığı ekonomik zorluklara karşı sadakatli bir tutum beklediğini belirtmişti.

ANLAŞMAZLIK İÇİNDE BOĞULUYORLAR!

Aralarında İtalya’nın da bulunduğu 8 ülke, Avro Bölgesi’nde Kovid-19’un ekonomik etkisiyle mücadele etmek için ortak tahvil (Koronatahvil) çıkarılması önerisinde bulunurken, bu kapsamda AB Konseyi Başkanı Charles Michel’e geçen gün bir mektup yazmıştı.

Almanya, Avusturya ve Hollanda gibi ülkeler, virüsün ekonomi alanındaki etkileriyle mücadele için “Koronatahvil” çıkarılması önerisine ise karşı çıkıyor.

İtalya’da 86 bin 498 kişi koronavirüse yakalandı. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9 bin 134’e yükseldi.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6190273/eski-italya-basbakanindan-abye-cok-sert-elestiri-cakallar-ve-yilanlar-magarasi