DEVA Partili ismin gözaltına alınma nedeni belli oldu!

DEVA Partisi'nin Kurucular Kurulu üyeliğinde bulunan Metin Gürcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle İstanbul Bakırköy'deki evinde polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul'da gözaltına alınan Gürcan'ın soruşturmanın yürütüldüğü Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

"SİYASİ CASUSLUK" GÖZALTISI

Sabah ve Yeni Şafak gazetelerinde yer alan bilgilere göre; Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Gürcan'ın, "siyasi casusluk" yaptığı bilgisine ulaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Gürcan, uzun süre fiziki ve teknik takibe alındı. Soruşturma çerçevesinde Gürcan'ın yurt dışı bağlantılarına siyasi bilgi sızdırdığının tespitinin ardından, Gürcan hakkında "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya casusluk amacıyla temin etme" suçundan gözaltı kararı verildi.

BABACAN'DAN İLK AÇIKLAMA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2020 yılındaki bir soruşturmasına dayanarak bu işlemin yapıldığı bilgisini aldık. Hem ailesine hem kendisine desteğimiz devam ediyor. Şu anda elimizdeki bilgiler sınırlı, detaylı bilgiye sahip değiliz. Bu gelişme eğer siyasi bir nitelikteyse, partimize yönelik bir tutumsa bu tür girişimler DEVA kadrolarını yıldıramaz" dedi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ / YENİ ŞAFAK GAZETESİ

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/8420008/deva-partili-ismin-gozaltina-alinma-nedeni-belli-oldu