Özel Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ABD Temsilciler Meclisi'nde 61 milyar liralık askeri destek paketine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, paketi 6 aydır beklediklerini belirtti. Zelenski, karardan ötürü tüm hem kendi ekiplerine hem de olumlu bir karar çıkmasını sağlamak için her şeyi yapan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm ekibe teşekkür etti. 

Zelenskiy, yaptığı açıklamanın devamında şunları belirtti: 

"Bugün bize kesinlikle çok yardımcı olacak. Bu desteğin Ukrayna'yı ve Silahlı Kuvvetleri etkin bir şekilde güçlendireceğine inanıyorum. Rus işgalcileri püskürtmek için az sayıda silaha ihtiyacımız var. Buna toplar, stratejik uzun menzilli silahlar, tüm bunlar cephede insan kaybetmemek için önemlidir. Onları kaybetmemizin nedeni uygun uzun menzilli silahlara sahip olmamamızdır. Bunun yanı sıra çok önemli olan hava savunması da bugün kesinlikle bir önceliktir”

Batı Şeria'daki baskınlarında en az 20 Filistinli gözaltına alındı Batı Şeria'daki baskınlarında en az 20 Filistinli gözaltına alındı

Yermak: Rusya'yı yenilgiye uğratma şansımız artacak 

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, bu kararla birlikte Ukrayna’nın şansının ‘artacağını’ belirterek, “Bu bizim için çok önemli bir karardır. Kuşkusuz bu kararın kabul edilmesi, özellikle de Rusya'nın yeni bir saldırıya hazırlandığını gördüğümüz şu günlerde, saldırganı yenilgiye uğratma şansımızı arttıracaktır. Bu olmadan şehirlerimizi ve insanlarımızı koruyamayız. Bu malzemelere acilen ihtiyacımız var çünkü bedeli Ukraynalıların hayatıdır” ifadelerini kullandı.

Editör: Tuğçe Huy