Gaziantep İslahiye'de beton tankerinin karşı şeride geçerek yolcu minibüsünü biçtiği kazada hayatını kaybedenlerin kimlik tespiti yapıldı. Kazada ölenlerin 8'inin kadın 1'inin ise erkek olduğu açıklandı.

BETON MİKSERİ KARŞI ŞERİDE GEÇİP MİNİBÜSÜ BİÇTİ
İslahiye ilçesi Hassa karayolu Ağabeyi mevkiinde Hatay'ın Hassa ilçesi istikametinden Gaziantep'in İslahiye ilçesine giden Mehmet G. yönetimindeki beton tankeri sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek İslahiye ilçesinden Hassa ilçesine yönünde seyir halinde olan Latif Örs yönetimindeki yolcu minibüsüne çarptı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN 4'Ü ÖĞRENCİ
Feci kaza sonrası 9 kişi hayatını kaybederken 1'i ağır 11 kişi de yaralandı. Feci kazada hayatını kaybedenlerin 4'ünün öğrenci olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama kararları Resmi Gazete'de

Yapılan kimlik tespitinde Şükrü Sağlam, Sena Taşkın, Ümran Yıldırım, Elif Görmez, Rakibe Erinmez, Sultan Erinmez, Sude Çelik, Hatice Gönen ve Sibel Sağlam'ın kazada hayatını kaybettiği belirlendi. Kazada yaralananların ise Sude Taşkın, Ayşem Yıldırım, Songül Sıla Kılıç, Mehmet Erinmez, Enes Oğuz, Zeynep Gök, Mehmet Sağlam, Samet Saydam, Latif Örs ve Emine Yener olduğu öğrenildi. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu ve tedavilerinin sürdüğü de vurgulandı. Kaza ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: İHA