Birini unutmak için hangi dua okunur?

Sürekli olarak unutkanlık yaşayan ya da birini unutmak isteyen vatandaşlar için hangi dua okunması gerekir sorusunun yanıtını araştırdık. Peki, Birini unutmak için hangi dua okunur? İşte tüm detaylar haberimizde…

Birini unutmak niyetiyle okunan dua, vardır. Bu dua, acı çeken insanların daha az acı çekmeleri ve hayatlarına yeniden devam etmeleri için okudukları dualardan biridir. Birini unutmak için okunacak dua, birden fazla duanın birleşmesinden oluşur ve şöyledir:

33 kez Ya Yusuf ismi şerifi okunur.
Bundan sonra Ya Rauf 33 kez ismi söylenir.
1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 Nas sureleri okunur.

Bu dualardan sonra 99’ar kez sırasıyla şu isimler okunmalıdır:

Ya Rahman
Ya Rahim
Ya Cami
Ya Muafi
Ya Kafi
Ya Şafi

Bu isimlerin söylenişinin her birinin ardından 1 adet Ayete’l Kürsi okunmalıdır.

Birini Unutmak İçin Okunan Dua Nasıl Okunmalıdır?

Birini unutmak için olan duanın okunuşu, Cuma günleri yapılmalıdır. Sabah namazı kılındıktan sonra da bu dua adım adım okunmalıdır. Duaya başlamadan önce niyet edilmelidir. Niyet kısmının belirli bir sınırı yoktur. Kişi duasının kabul olmasına veya aklındaki kişiden uzaklaşmaya niyet edebilir. Bu duanın Allah’ın izniyle kabul olması için 7 hafta boyunca her cuma gününde tekrarlanmalıdır.

Kötü Anıları Unutmak İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Yaşanmış kötü zamanları hatırlamamak için okunan dua, şöyledir:

La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in.
Hasbiyallhü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim.
Ya udeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelle la tenamü vekfini birüknike ellezi la yürmü.
Hasbinallah ve ni’mel-vekil
La ilahe illallah ente sübhaneke inni küntü mine’z zalimin.
La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş ilazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Bu duanın devamlı olarak ve abdestli okunması şarttır.  Yaşanan olayların yanında birini unutmak için de bu dua okunur.

Kişinin Sevdiğini Unutması İçin Hangi Dua Okunur?

Kara sevdadan kurtulma duası, derin bir aşka düşmüş ve bu aşka karşılık bulamamış veya sevgilisinden ayrılmış kişilerin okuduğu dualardan biridir. Bu duanın etkili olabilmesi için suya okunması gerekir. Aşık olan kişi, duanın okunduğu sudan 7 gün boyunca içmelidir. Bu dua şöyledir:

Bismillahirrahmanrrahim
Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr.
Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye.

Aşık olan kişi bu duayı kendisi okumak zorunda değildir. Annesi veya anne tarafından bir akrabasının okuması da yeterli olur. Duayı okuyan kişi evladının veya yakınının bu sevdadan kurtulması için niyet etmeli ve duayı her suya 3 defa okumalıdır.

Birinden Vazgeçmek İçin Hangi Dua Okunur?

Birini unutma duası, kişilerin eski sevgilileri dolayısıyla çektikleri acıların bitmesi amacıyla okunan dualardan biridir. Bu dua şöyle okunmalıdır:

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Mâni
Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.
Ya Cebbâr
Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm.
Ya Hakîm
Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Bu dua, birini unutmak veya birinden vazgeçmek için her namazdan sonra en az 3 defa okunmalıdır. 1 defa da okunabilir ancak 3 defa okunması daha makbul olmaktadır. Ayrıca bu dua okunduktan sonra da 1 defa İhlas, 1 defa da Fatiha surelerinin okunması daha geçerli sayılır.

23 Haz 2021 - 17:16 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Diriliş Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Diriliş Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Diriliş Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Diriliş Postası değil haberi geçen ajanstır.
Anket Vitor Pereira Fenerbahçe’de başarılı olur mu?